ОСТАННІ НОВИНИ

У Палаці Потоцьких заграла «Музика в старому Львові»

|

Сьогодні, 14 серпня, о 16:00 у Палаці Потоцьких відбулося відкриття II міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові», який об’єднав два міста Польщі та України своїм музичним партнерством. У Львові фестиваль проходить вже вдруге, а в Кракові, завтра, 15 серпня, розпочнеться ювілейний 40-й фестиваль «Музика в Старому Кракові», повідомили Львівському порталу у прес-службі філармонії.

музика

За словами Сергія Бурка,  народного артиста України, засновника львівського фестивалю, у цьому році в рамках партнерства фестивалів відбудуться чотири цікаві львівські проекти у Кракові, і два вагомі проекти краківських музикантів  у Львові.

Символічним є те, що відкриття фестивалю  «Музика в старому Львові» об’єднало київських та львівських музикантів.  А вже, завтра, 15 серпня,  ця музична делегація вирушить зі Львова до Кракова, щоб представити на фестивалі «Музика в старому Кракові» оперу «Сокіл» видатного українського композитора Д. Бортнянського. Нагадаємо, що минулоріч ця опера була прем’єрною на львівському фестивалі і відібраною дирекцією краківського фестивалю, що є вагомим здобутком цього спільного фестивального проекту, преференцією для популяризації української культури у європейському музичному середовищі та результатом спільних напрацювань.

Реклама партнерів

Окрім цього, на фестивалі у Кракові виступить Львівська хорова капела «Трембіта» з виконанням української церковної музики. Оркестр «Віртуози Львова» представить програму з блискучим виконавцем, вихованцем львівської скрипкової школи Олегом Каськівим, а квартет студентів Львівської музичної академії виступить у проекті «Молоді таланти».

Після повернення до Львова оркестр «Віртуози Львова» виконає у храмі св. Юра (23 серпня) програму із циклу «Музична історія Львова» – Три Моцарти. Цікаво, що сам собор св. Юра пов’язаний з ім’ям львівського Моцарта – Франца Ксавера Моцарта. На фасаді собору облаштована  пам’ятна табличка композитору. А в 1793 р. вперше на східних теренах у цьому соборі виконувався «Реквієм» його батька, геніального Вольфганга Амадея Моцарта під орудою того ж Франца Ксавера Моцарта та видатного польського скрипаля того часу, концертмейстера Львівської опери Кароля Ліпінського. Знаково,  що на цьому концерті твори Львівського Моцарта виконуватиме солістка дніпропетровської опери Надія Єременко, у її виконанні прозвучать шість романсів композитора мовами оригіналу – французькою та німецькою.

Фестиваль «Музика в старому Львові та Кракові» у цьому році залучає до євроінтеграційної співпраці східні терени України. До Львова приїде Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» (29 серпня, Храм cв. верх. апост. Петра і Павла), який впродовж багатьох років співпрацює з видатною львівською скрипалькою Лідією Шутко та Остапом Шутко. Назва маріупольського оркестру «Ренесанс» додає символізму цій події і викликає найглибші переживання, адже Маріуполь є найгарячішою точкою України.

І, таким чином, у фестивалі поєднуються дуже багато важливих речей, відчувається  прагнення організаторів підтримати наших музичних побратимів і не тільки, адже концерти «Ренесансу» відвідають і бійці АТО. Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» також виступить на спільному гала-концерті разом із оркестром «Віртуози Львова» – «Серенади на повітрі» (30 серпня), відкривши для Львова нову локацію –  площу Музейну біля Домінканського Собору, що має  давні історичні символи Львова.

Вперше у Львові виступить дует з Чернівців (16 серпня, Храм Преображення Господнього) та тріо з Хмельницька. Викликає зацікавлення проект фестивалю з циклу «Музичні сторінки Львова та Кракова», зокрема «Франц та Карл Доплери» (15 серпня, Музей Іоана Георга Пінзеля), композиторів, які народилися у Львові, творчість яких шанують у Європі та світі.

Представляючи Краків, до Львова приїдуть блискучі музиканти, викладачі Краківської музичної академії – Квінтет духових інструментів під орудою професора Марека Млечка (16 серпня, Трапезна Домінканського собору).

Вже через тиждень напередодні дня Незалежності України (23 серпня, Музей Іоана Георга Пінзеля) до Львова приїде іменита клавесиністка Ельжбета Стефанська, яка привезе на фестиваль свій унікальний інструмент, з яким об’їздила Європу та багато країн світу, щоб представити львів’янам звучання справжнього клавесину у виконанні творів європейських композиторів.=

Дуже символічно, що два концерти фестивалю відбудуться у музеї Іоана Георга Пінзеля, що на площі Митній. Якщо ми згадували  про львівського Моцарта, то Пінзель – це український Мікеланджело, адже, саме цю тезу сповідував  видатний львівський музейник Борис Возницький, який і  відкрив світові це ім’я.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.