ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові лікарі-волонтери вчать вояків надавати меддопомогу

|

У Львові лікарі-волонтери проводять навчання для бійців на полігоні. У навчальних закладах Львова для керівників проводять такі ж навчання. Крім того, всі охочі мешканці можуть пройти курси з надання першої медичної допомоги у поліклініках і лікарнях Львова, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Зараз проводяться навчання різних груп з надання першої медичної допомоги. Коли два місяці тому ми, разом з лікарями-волонтерами, поїхали на полігон, то зрозуміли, що солдати абсолютно не готові до надання першої медичної допомоги на полі бою. Тоді ж були сформовані перші групи лікарів для того, щоб на полігоні провести навчання з надання першої медичної самодопомоги та взаємодопомоги. 

Ми проводимо ці навчання вже впродовж двох місяців, але кількість призваних бійців зростає, і тепер ми збільшили спектр лікарів та лікарів-інтернів. Зараз їх вже понад 24. Окрім того, завдяки волонтерським організаціям, громадським організаціям, які активно допомагають бійцям, ми формуємо індивідуальні аптечки, які самі шиємо, наповнюємо відповідними засобами, щоб бійці могли застосувати теоретичні знання та медикаменти на полі бою для самодопомоги або взаємодопомоги. Ми прискіпливо приділяємо цьому увагу, щоб вояки знали, як накласти джгут, коли потрібно вколоти знеболююче, як правильно застосувати препарати і в яких випадках. Нам важливо навчити надавати першу медичну допомогу на полі бою, коли стріляють чи бомблять, бо там діють різні правила», – розповідає начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Впродовж серпня-вересня у навчальних закладах Львова для керівників проводять навчання з надання першої домедичної допомоги. Керівників ЗНЗ та ДНЗ навчають, як оцінити стан постраждалого, зробити огляд на травми, провести серцево-легеневу реанімацію, зупинити кровотечу, евакуювати постраждалого та решті вмінь, необхідних для порятунку життя. Отримані базові знання допоможуть у критичній ситуації врятувати не одне життя. 

Реклама партнерів

«В серпні розпочалися навчання з надання першої медичної допомоги серед конкретних цільових груп не на полі бою, а у Львові, у разі введення надзвичайної ситуації. Ці навчання вже пройшли вчителі, директори шкіл, а тепер розпочнуться навчання серед учнів старших класів. До роботи долучається багато людей та громадських організацій, таких як Червоний Хрест, Мальтійська служба допомоги у Львові, а також професійні установи, зокрема, Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», – коментує Володимир Зуб.
Крім того, всі охочі мешканці можуть пройти курси з надання першої медичної допомоги у поліклініках і лікарнях Львова. 

«Наш третій крок, який ми вже запровадили з цього тижня, полягає в тому, що в кожному районі у певних поліклініках у визначені дні тижня та години проводяться навчання, де усі охочі мешканці можуть отримати навики надання першої медичної долікарської допомоги. Інформація про навчання є на сайті, сторінці у фейсбуці та в Інформаційно-практичному центрі безпеки міста, що на площі Ринок. Навчання проводяться на базі міських поліклінік і лікарень. Усі охочі можуть записатися і навчитися, як накладати пов’язки, як зупинити кровотечу до прибуття лікаря. 
З кожної поліклініки ми відібрали лікарів, які пройшли спеціальні курси на базі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і мають відповідну ліцензію та право вчити. Тепер ці лікарі у межах свого робочого дня, у визначені дні та години, проводять навчання. Безсумнівно, якщо ці люди будуть працювати інтенсивно, то я шукатиму можливість відзначити їх, в тому числі і матеріально. Вони мають навчити інших лікарів та сформувати бригаду у складі 6-8 лікарів. В такий спосіб буде збільшуватися кількість тих, хто пройшов належну підготовку. Можливо, на перших заняттях будуть якісь труднощі, бо люди не мають досвіду, але ми це все полагодимо в процесі і навчимо наше цивільне населення навикам надання першої медичної допомоги.

Ті лікарі, які вже пройшли відповідну підготовку для проведення курсів першої медичної допомоги, будуть працювати з працівниками медичних установ, що не мають медичної освіти – санітарками, інженерами, господарським персоналом. Їм потрібно розповісти, як у надзвичайній ситуації до прибуття швидкої допомоги надати елементарну першу допомогу при переломі, кровотечі, черепно-мозковій травмі та інших станах, які потребують негайного втручання до прибуття лікаря», – зазначає начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб. 

«Надання першої допомоги – це, насправді, ціла наука, тим більше на місці події, коли у тебе нема підручних засобів і лікаря, обладнання, а лише знання і руки. Потрібно знати, як вибрати правильне положення потерпілого, вміти при кровотечі зупинити кров. Ці елементарні заходи у перші хвилини після травми мають дуже велике значення для подальшого перебігу. Чим менша кровотеча – тим менша анемія, тим легше виходити з цього стану. Якщо правильно витягти хворого при ДТП з транспорту – буде менше травматизму та травматичного шоку. Ці всі нюанси дуже важливі, бо якщо люди їх знають, то зможуть до прибуття швидкої допомогти постраждалому», – додає Володимир Зуб. 

Фото: Львівський портал 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.