ОСТАННІ НОВИНИ

Скульптурна група «Ощадність» вибір львів’ян на першочергову реставрацію

|

Львів’яни обрали об’єкт архітектурної спадщини для першочергової реставрації.Упродовж місяця кожен охочий міг проголосувати за одну із 6-ти архітектурних пам’яток Львова, яку відновлять уже найближчим часом, у випадку отримання гранту від Посольського фонду США. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.

До голосування за архітектурні форми можна було долучитись у соціальній мережі Facebook та під час Майстерні міста, заходи якої відбувалися у Львові протягом червня. Після підрахунку голосів, учасники голосування розмістилися таким чином:

Скульптурна група «Ощадність» («Львівська статуя Свободи») на пр. Свободи, 15 (1891) – 1449 голосів.

Будинок Юзефа Сосновського (1900-1908) за власним проектом на вул. Чупринки, 50-52 – 947 голосів.

Джерело з кам’яними левами на вул. Коперніка – 812 голосів.

Вітраж на сходовій клітці будинку (1910-1911; арх. Баденський) на вул. Герцена, 6 – 275 голосів.

Скульптурна група алегорія “Правосуддя” на Палаці Справедливості – 275 голосів

6 скульптур будинку Ландау (1909, арх. В. Подгородецкий), вул. П. Дорошенка, 19 – 258 голосів.

 

Саме скульптурну групу «Ощадність» буде подано на конкурс на отримання гранту від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини. Про результати відбору стане відомо наступного року. Цікавим є те, що саме цей об’єкт вже два роки поспіль подавали на щорічний конкурс від Посольства США. Позаминулого року скульптурна композиція вийшла у фінал, проте поступилася дерев’яний церкві Св. Юра в Дрогобичі.

Нагадаємо, проведення конкурсу стало можливим, силами громадських активістів, архітекторів та небайдужих мешканців. Саме завдяки їхнім зусиллям цьогоріч було складено перелік із 30-ти претендентів на реставрацію. Натомість, визначати справді важливі архітектурні форми, які потребують реставрації, допомагали керівник управління охорони навколишнього середовища ЛМР Лілія Онищенко-Швець та керівник проекту GIZ у Львові Іріс Гляйхманн.

Довідка

Посольський фонд США  охорони культурної спадщини (AFCP) підтримує  збереження пам`яток культури та традиційних мистецьких форм. З 2001 року фонд надав фінансову підтримку більш як 750 проектам збереження культурних об’єктів у понад 120 країнах.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...