Західний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Львівської області за яким понад 21 га землі у селі Рясне-Руське повернуто у комунальну власність Львівської громади. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
За даними матеріалів справи, Рясне-Руська сільрада незаконно передала ділянку площею 21,4 га у власність автомобільно-гаражного кооперативу «Індустріал». Тепер землю мають повернути у комунальну власність Львівської територіальної громади.
Як відомо, у 2020 році, перед приєднанням Рясне-Руської громади до Львівської МТГ, сільрада роздала безкоштовно близько 65 га землі у приватну власність. Земельні ділянки віддали 18 автомобільно-гаражним кооперативам, які створили незадовго до цього.
У юридичному департаменті Львівської міської ради пояснюють, перед тим, як Рясне-Руська рада припинила свою діяльність як юридична особа, і була включена в межі Львівської міської територіальної громади, посадовці сільради роздавали земельні ділянки безпідставно фіктивним гаражним кооперативам, які не планували будувати там гаражі. Кооперативи були створені в однаковий період часу, з тими самими засновниками. Усе з’ясувалося, коли віддали земельну ділянку, яка була частиною торфовища Білогорща. Тоді прокуратура подала на сільську раду до суду.
«Суд встановив порушення Земельного кодексу, оскільки проєкт землеустрою, рішення ради про його затвердження та встановлення цільового призначення – відсутні… Первинно ділянку безоплатно передали автогаражному кооперативу у складі трьох засновників. Це є орієнтовно 260 гаражів для трьох засновників. За законом документація землеустрою повинна містити, в тому числі, належне обґрунтування необхідності виділення членам кооперативу земельних ділянок. У цьому ж випадку нема не лише обґрунтування. Навіть у статуті цього кооперативу не передбачено створення гаражів для потреб членів, тобто у них з самого початку заснування не було таких цілей. Натомість там вказано, зокрема, будівництво житлових та нежитлових будівель та інших споруд і їх обслуговування», – пояснює Ольга Поліщук, фахівчиня юридичного департаменту Львівської міськради.
Ця земельна ділянка є незабудованою, тому з точки зору економічної доцільності мала б бути продана шляхом аукціону, а не передана безоплатно, кажуть юристи.
Загалом у суді зараз 30 справ через земельні ділянки, які роздала Рясне-Руська сільрада. Місто вже має 8 позитивних рішень про повернення землі в комунальну власність Львівської громади.
Нагадаємо, що у березні 2023 року Господарський суд Львівської області задовольнив позов прокуратури про повернення у комунальну власність Львова цієї ділянки. Втім «Індустріал» подав апеляцію на це рішення суду, тому воно не вступило у законну дію.
Нагадаємо також, що напередодні місцевих виборів-2020 Рясне-Руська сільрада роздала 500 земельних ділянок, 300 із яких – це 58 га львівського ландшафтного заказника «Торфовище Білогорща». Дізнавшись про це, мерія Львова на початку 2021 року подала в суд. Детальніше про: «Хто намагається знищити ландшафтний заказник «Торфовище Білогорща»?
В розпал повномасштабної війни, також стало відомо, що у Львові міські депутати допомогли роздерибанити 24 га землі громади в районі «Під Голоском».
Також відомо, що земельні ділянки лісогосподарського підприємства «Галсільліс», які під кінець каденції роздала колишня Рясне-Руська сільська рада, отримали колишній депутат та сім’я львівських підприємців.
Колишню голову Рясне-Руської сільради навіть офіційно підозрювали в махінаціях із землею, але реальної відповідальності ніхто так і не поніс.
Зауважимо також, що до цього міський голова Львова Андрій Садовий примудрився «продати» під індустріальний парк інвесторам понад 23 гектари землі, яка навіть не входить до юрисдикції міськради Львова, а належала Рясне-Руській. Про деталі цієї справи читайте у матеріалі «Продати не своє. Чергова земельна афера львівських чиновників на 140 мільйонів?».
Також за цим фактом була відкрита кримінальна справа, і за неї взялася Генпрокуратура.
Більше того, у 2016 році ГПУ проводила обшуки у львівській мерії, аби відшукати оригінали документів, на підставі яких було укладено договір купівлі-продажу цієї землі. Із вилучених документів стало відомо, що за підписом мера Львова Андрія Садового під Львовом незаконно віддали 23 га землі, вартість якої виявилася на 88 мільйонів гривень нижчою від її собівартості.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Андрій Котенський