ОСТАННІ НОВИНИ

Під Львовом розпаювали землі заказника «Торфовище Білогорща»

Андрій Котенський

|

На розгляд сесії ЛМР найближчим часом планують винести дві ухвали – щодо встановлення меж території природно-заповідного фонду для збереження ландшафтного заказника місцевого значення «Торфовище Білогорща» та вжиття заходів задля недопущення нераціонального використання його території. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської мерії.

 

У департаменті містобудування пояснюють: питання є важливим й нагальним, адже сільська рада Рясне-Руської, попри створення заказника, розпаювала землі заповідної зони та вже готувалась роздавати їх у приватну власність. Тому Львівська міська рада звернулась у правоохоронні органи і водночас підготувала ухвали, щоб зберегти «Торфовище Білогорща» як землі заповідної зони для громади.

За словами в. о. директора департаменту містобудування та очільника управління земельних ресурсів ЛМР Сергія Коровайника, ще у 2019 році Львівською міською радою та Львівською обласною радою було прийняте рішення щодо створення заказника на території району «Білогорща». Причина створення — те, що там склався унікальний тваринний і рослинний ландшафт, який дуже важливо зберегти для наших наступних поколінь.

 

В той час, паралельно зі створенням заказника, тривав процес розмежування земель між Львівською міською радою та Рясне-Руською сільською радою. Відтак, було прийнято окремий меморандум, за яким низку територій місто передавало в державну власність, тобто Львівській обласній адміністрації, а вона, своєю чергою, передавала ці ділянки Рясне-Руській. В ті земельні ділянки також потрапив і заказник «Білогорща».

«За нашими даними та інформацією, що ми отримуємо від управління екології обласної адміністрації, рішення щодо створення заповідника є кінцевим, тобто юридично він вже існує. Однак те рішення, яке прийняла обласна рада, передбачає ще низку дій, які мали бути вчинені, зокрема — винесення меж заказника.

Оскільки станом на 2019−2020 роки територія заказника вже не перебувала в комунальній власності міста Львова, місто звернулось із клопотанням в обласну раду, з проханням передати повноваження про вирішення меж заказника власнику земель (на той момент це вже була Рясне-Руська)…

Проте, як нам стало відомо, наприкінці минулого року територія заказника разом із низкою інших територій була розподілена на окремі кадастрові номери. Фактично, розпочалась підготовка до приватизації цих земельних ділянок для громадян. У той же час, як нам відомо, і є вже офіційні підтвердження, в проекті генерального плану Рясне-Руської цей заказник відображений. Тобто, отримавши території, вони знали, що там є заказник. Ми маємо інформацію також із Містопроекту, що дійсно заказник там передбачений…

Незрозуміло, з якої причини керівництво Рясне-Руської прийняло рішення щодо розпаювання цих земель та, фактично, підготовки тих земельних ділянок, у тому числі і заказника, до роздачі мешканцям у приватну власність… Ми звернулись у правоохоронні органи і сподіваємось, що питання із заказником буде врегульоване найближчим часом таким чином, щоб він був збережений», — зазначив начальник управління земельних ресурсів Сергій Коровайник.

Раніше Львівський портал повідомляв, що у Львові з’явиться унікальний заказник «Білогорща».

Рясне-Руська сільрада напередодні виборів 2020 року роздала 500 земельних ділянок, 300 із яких – це 58 га львівського ландшафтного заказника «Торфовище Білогорща».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.