ОСТАННІ НОВИНИ

Субсидії за травень та червень мешканцям Львівщини перерахують заднім числом

|

Львівська область перебуває на третьому місці з кількістю отримувачів субсидій, після Харківської та Дніпропетровської областей. Про це сьогодні, 6 липня, під час спільної прес-конференції ТОВ «Львівгаз збут» та департаменту соціального захисту ЛОДА на тему: «Результати перерахунку невикористаної суми субсидій до держбюджету», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник відділу житлових субсидій, соцвиплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Гельбич.

«Станом на 1 червня у нас була 451 тисяча отримувачів житлових субсидій. На сьогодні вже здійснено перерахунок майже 200 тисячам сімей. Більшість сімей отримують субсидії під час опалювального періоду», – каже він.

Він заспокоїв усіх громадян, яким не було пораховано субсидій у травні через те, що державна фіскальна служба вчасно не надала інформацію про їхні доходи, що субсидії будуть нараховані.

«Ця інформація до нас надійшла буквально місяць тому, на початку червня. І всі субсидії будуть перераховані заднім числом за травень та червень цього року», – запевняє начальник відділу житлових субсидій, соцвиплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації.

Василь Гельбич зауважив, що з травня, призначаючи субсидії, органи соцзахисту звертають увагу не на доходи за минулий календарний рік, а на доходи за чотири квартали, які передують двом місяцям перерахунку або зверненню громадян.

«У травні органи соцзахисту почали масово проводити перерахунки субсидій усім категоріям громадян. При цьому береться дохід за три квартали минулого року і перший квартал цього року. Кожна субсидія розраховується тільки після того, як отримаємо інформацію про дохід всіх членів сім’ї, які проживають у житловому приміщенні, за всі чотири квартали від органів ДФС», – пояснює Василь Гельбич.

Також відтепер для тих отримувачів субсидій, які користуються індивідуальним опаленням, передбачений опалювальний сезон з 15 жовтня до 15 квітня. Для всіх інших – від моменту підписання розпорядження про початок опалювального сезону.

«І субсидії можуть призначити навіть якщо людина не зареєстрована в цьому приміщенні, навіть якщо вона мешкає в дачному будиночку. Але – виключно за кошти місцевого бюджету. Якщо місцевий орган закладе кошти на ці субсидії, то вона буде призначена, – чиновник обладміністрації зізнався, що  наразі жоден орган місцевого самоврядування не заклав ці гроші.
Хоча, коли закладуть, то людина, яка орендує житло, повинна принести до органу соцзахисту особисто всі документи, включно з договором оренди. А через рік – повторно. Таку субсидію не перепризначають автоматично», – зазначає В. Гельбич.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...