ОСТАННІ НОВИНИ

Де на Львівщині є укриття та як сповіщають про надзвичайні ситуації

Аліса Белей

|

Начальник відділу захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій управління цивільного захисту Львівської ОДА Володимир Кравцов відповів на найпоширеніші запитання щодо першочергових дій при надзвичайних ситуаціях. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі облдержадміністрації.

Що таке надзвичайна ситуація?

Не кожна ситуація може бути визнана надзвичайною. Лише якщо ситуація підпадає під дію наказу МВС «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій», то лише тоді така подія визнається надзвичайною.

Також відповідно до Постанови КМУ визначається рівень надзвичайної ситуації: місцевого, регіонального чи державного. Такі ситуації визначаються надзвичайними в залежності від території розповсюдження надзвичайної ситуації, завданих збитків або жертв серед населення.

Що потрібно робити при виникненні надзвичайної ситуації?

У випадку виникнення надзвичайної ситуації перш за все потрібно не панікувати та уважно прослухати повідомлення, яке транслюватимуть по гучномовцях та засобах ретрансляції.

Яка ситуація на Львівщині з укриттями?

Створено фонд захисних споруд цивільного захисту. Такі споруди можуть бути визнані як сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення або найпростіші укриття. Перші дві категорії споруд в основному створювалися ще за радянських часів та передбачалися для прихистку осіб, які працювали на підприємствах або установах стратегічного значення.

Переважно це були споруди військово-промислового комплексу. Для укриття населення в основному передбачені споруди подвійного призначення або найпростіші укриття.

Спорудами подвійного призначення можуть бути підземні переходи, цокольні поверхи будинків, підземні паркінги, а найпростішими укриттями є підвали житлових будинків або інші споруди мінімального захисту населення. Інтерактивна карта захисних споруд  Львівської області відображає сховища та протирадіаційні укриття.

Крім того, на сайті  Львівської міської територіальної громади додатково позначено найпростіші укриття та споруди подвійного призначення громади.

Подібні інтерактивні карти існують не лише у Львові, але в області. Органи місцевої влади та місцевого самоврядування розміщують їх на своїх інтернет-ресурсах. На таких картах показано фонд захисних споруд який складається переважно зі сховищ та протирадіаційних укриттів.

Яка система оповіщення наявна в області?

В області функціонує територіальна централізована система оповіщення населення. Переважна частина системи оповіщення є ще з минулого століття, тому постійно здійснюється оновлення та модернізації елементної бази.

У випадку якщо ви почуєте сигнал «Увага всім», то слід в такому разі включити місцеву частоту радіо або телевізор, в якому повинно звучати повідомлення причини такої тривоги. Існує також спеціальна багатоканальна лінія, здійснивши дзвінок на яку, можна дізнатися безпосередньо що відбулося, та де це сталося. Номер телефону цієї лінії наступний: 0 800 600 491.

Якою є система оповіщення в селах?

В територіальних громадах є автомобілі, які спеціально обладнані гучномовцями, тому при виникненні будь-яких надзвичайних ситуацій вони почнуть здійснювати оповіщення місцевого населення громади.

Що повинно міститися в базовій тривожній валізці на випадок виникнення подібних ситуацій?

Спочатку треба визначитися, яка є безпосередня загроза, і чим зарадить ця валізка. Якщо це допоможе з психологічної точки зору, можна зібрати таку валізку.

У такі сумці мають перебувати документи, гроші, цінні речі, медикаменти першої необхідності, базовий набір одягу та взуття, пакунок з їжею та засоби гігієни. Під час формування цієї валізки також треба враховувати фізичні можливості того користувача. Наголошую, що скуповувати все в магазинах та робити великі запаси станом на зараз необхідності немає.

Зазначимо, через загрозу вторгнення російських військ Львів наприкінці листопада почав підготовку до розгортання територіальної оборони. Загалом в області мають запрацювати сім таких підрозділів тероборони.

Нагадаємо, що з кінця жовтня Росія переміщує свою військову техніку до кордону з Україною, про що свідчать знімки, неодноразово зроблені зі супутника. У січні стало відомо, що Росія перекидає на Донбас танки, боєприпаси та пальне.

Самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко також анонсував цієї зими спільне білорусько-російське військове навчання біля українських кордонів.

За даними німецького видання Bild, Росія розглядає план захопити дві третини території України, включно з Києвом. А МЗС Британії заявило, що викрило докази змови щодо встановлення проросійської влади в Україні на тлі планів Кремля про вторгнення в Україну.

Своєю чергою США та європейські країни пообіцяли, що відреагують «потужними економічними та іншими заходами», якщо Росія наважиться на військову ескалацію.

Міністр оборони Олексій Резніков каже, що протистоятимуть вторгненню Росії не лише ЗСУ, а вся українська нація. Для цього в Україні розгортають систему національного спротиву.

Додамо, майже 50% українців вважають, що Росія таки нападе на Україну.

Нагадаємо, у Львові напрацювали план підготовки та дій, якщо Росія розгорне на території України повномасштабні військові дії. Також Львівський портал писав про укриття у Львові на випадок вторгнення Росії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *