ОСТАННІ НОВИНИ

2/3 жителів Львівщини мають борги за газ. Як укласти договір на розтермінування

Андрій Котенський

|

На Львівщині дві третини сімей, які користуються газом, мають борги на загальну суму понад 1,7 мільярда гривень. І за підсумками першого місяця опалювального сезону спостерігається тенденція до збільшення заборгованості за газ серед побутових споживачів. Про це Львівському порталу повідомили у ТОВ «Львівгаз збуту».

 

За даними газовиків, деякі клієнти помилково вважають, що існує «державний дозвіл під час карантину не платити за комуналку».

«На період карантину діє лише заборона нараховувати штрафи та пеню, а також є заборона «зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати в неповному обсязі». Зобов’язання споживачів сплачувати за спожиту послугу ніхто не відміняв», – йдеться у повідоленні «Львівгаз збуту».

 

Відтак із кінця березня «Львівгаз збут» не застосовує штрафні санкції за протермінування оплати за спожитий газ та не ініціює припинення газопостачання боржникам. Але в листопаді прийнято рішення стягувати заборгованість через суд.

«Боржникам вже надіслали понад 22 тисячі попереджень», – повідомив директор ТОВ «Львівгаз збут» Павло Майк.

Також газовики нагадують, що через кількамісячні борги за спожитий газ сім’ї можуть втратити субсидію.

У Департаменті соціального захисту населення ЛОДА пояснюють, що субсидію можна втратити, якщо заборгувати оплату комунальних послуг за 3 місяці на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів. Зараз це 340 гривень. У такому разі субсидія втрачається. Доведеться її знову оформлювати після сплати боргу. Споживачу потрібно буде надати документи, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Якщо споживач не може погасити заборгованість одним платежем, газзбут пропонує укласти договір реструктуризації, умови якого визначаються індивідуально. Щоб взяти участь у програмі розтермінування боргу, необхідно звернутись до районного представництва компанії ТОВ «Львівгаз збут» та надати такі документи:

  • паспорт власника помешкання (або особи, яка підписала заяву приєднання до умов типового договору на постачання природного газу);
  • ІПН (індивідуальний податковий номер);
  • свідоцтво про право власності на житло;
  • довідку про кількість зареєстрованих осіб.
  • довідку, що підтверджує неплатоспроможність споживача та членів його сім’ї.

Раніше Львівський портал повідомляв, що Львів може залишитись без тепла через борги із доставки газу. У зв’язку з великою сумою боргу, газовики уже почали подавати на боржників до суду.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Myvin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *