Цього року гідравлічні випробування теплових мереж у Львові планують провести після завершення карантину. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Зазвичай гідравлічні випробування теплових мереж у Львові проводять після завершення опалювального сезону. Натомість цього року, як зазначила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, гідравліку проводитимуть вже після завершення карантину.
«Щодо гідравліки, то під час цих випробувань ми зупиняємо усі джерела теплопостачання, зокрема ТЕЦ-1 і ТЦ «Північну» (ТЕЦ-2), зупиняємо подачу гарячої води, і подаємо в теплові мережі воду з підвищеним тиском, щоб зрозуміти, як мережі працюють, як витримують навантаження. Як правило, виникають пориви в тих місцях трубопроводів, які є пошкоджені. Далі виявлені пориви на трубопроводах ми ліквідовуємо», – каже Ірина Маруняк.
Як пояснила посадовиця, гідравлічні випробування є важливими, оскільки дозволяють слабкі місця на тепломережі. За її словами, якщо їх не ліквідувати, то є небезпека, що під час пуску тепла можуть виникати аварійні ситуації.
«Також, що важливо, під час гідравліки відбувається зупинка ТЕЦ-1 і ТЕЦ-2 – найбільших джерел теплопостачання, які працюють цілий рік. І саме тоді ми можемо відремонтувати їхнє обладнання, щоб спокійно входити в новий опалювальний сезон», – додала Ірина Маруняк.
Зазначимо, гідравлічні випробування у Львові зазвичай тривають майже місяць і створюють незручності для мешканців. У квітні 2018 року львів’яни навіть створили петицію до міської ради з проханням припинити довгострокові гідравлічні випробування. Через них щороку у Львові тривалий час немає гарячої води, тож мешканці вимагали скоротити термін гідравліки всього до 7 днів.
Своєю чергою депутати Львівської міськради підтримали цю петицію і встановили, що термін проведення гідравлічних випробувань не повинен перевищувати трьох тижнів. Втім якщо за цей час будуть виявлені аварійні ділянки на мережах, то роботи продовжуватимуть.
Нагадаємо, карантин в Україні запровадили ще з 12 березня. Він мав завершитись 3 квітня. Однак уряд продовжив карантин ще на три тижні – до 24 квітня. Із 6 квітня уряд ввів суворі нововведення у правила карантину. Зокрема, Кабмін посилив заходи попередження розповсюдження коронавірусної хвороби. Список додаткових обмежень – за посиланням.
Вероніка Рой