ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові з міського бюджету виділять 12 млн грн на Програму молодіжного кредитування

Анастасія Мельник

|

У 2019 році з міського бюджету Львова на Програму молодіжного кредитування виділять 12 млн грн. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі міськради.

 

«Кредит на придбання житла по цій Програмі дає місто терміном до 30 років. Натомість, якщо сім’я має одну дитину, то вона звільняється від сплати відсотків, а якщо не має дітей, то родина додатково сплачує 3%. Якщо сім’я має двоє дітей, то 25% кредиту погашається містом, якщо трьох — то 50%.

Зараз є дуже багато бажаючих, які хочуть взяти участь у даній Програмі. Минулого року в цю Програму було включено 26 осіб. Зараз готується рішення виконавчого комітету про затвердження списків сімей на участь у Програмі молодіжного кредитування на 2019 рік. Планується, що і на наступний, 2020 рік, ця Програма також буде працювати у Львові», — розповіла Ірина Маруняк.

Реклама партнерів

За її словами, учасниками Програми, як правило, є молоді родини, які не мають де проживати, або хочуть покращити житлові умови. У списки включають людей різних категорій: учасники АТО, багатодітні родини, молоді вчені, видатні спортсмени, науковці.

Кошти на Програму молодіжного кредитування у Львові виділяють з 2014 року. Зокрема, у 2014 році на цю Програму було виділено 2 млн гривень, а вже у 2018 році – 13 млн грн.

Отож, Програма молодіжного кредитування дає можливість молодим сім’ям, до 35 років, отримати кредит для придбання відповідного житла.

Для цього, найперше, сім’я повинна стояти на квартирній черзі, а тоді звернутися у Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, який знаходиться на вул. Винниченка. Саме цей Фонд пропонує сім’ям скористатися Програмою молодіжного кредитування, формує списки учасників Програми, займається пошуком підрядника, у якого можна придбати житло.

До 1 березня Фонд має подати у міську раду списки сімей, які братимуть участь у Програмі молодіжного кредитування. Ці списки погоджуються на депутатських комісіях (комісія молодіжної політики, культури та фізичної культури та комісія інженерного господарства, транспорту, зв’язку та інженерної політики). Тоді готується відповідне рішення виконавчого комітету.

Після того, як списки учасників Програми затвердженні рішення виконавчого комітету, Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву розпочинає роботу з сім’ями, які включені в Програму, тобто пропонує їм житло. Тоді вирішується, яке житло буде придбано, і яка сума першого внеску.

Перший внесок повинна оплатити сім’я. Сума першого внеску становить різницю між вартістю метра квадратного, яка обумовлена держбудівською ціною, і ринковою вартістю, за якою купується житло. Це є перший транш, який необхідно оплатити. А вже наступні кошти виплачуються щоквартально.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.