ОСТАННІ НОВИНИ

Доцентка ЛНУ очолила Український Вільний Університет у Мюнхені

Наталя Дуляба

|

Доцентку Львівського університету Ларису Дідковську обрали ректоркою Українського Вільного Університету у Мюнхені. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ЛНУ імені Івана Франка.

Вибори ректора Українського Вільного Університету пройшли 27 квітня. Їх проводили на базі сертифікованої онлайн-платформи для голосувань Polyas, явка становила 63%.

На посаду претендували відразу три кандидати: доцентка кафедри психології ЛНУ ім. Івана Франка Лариса Дідковська, декан філософського факультету УВУ та завідувачка кафедри мистецтвознавства ім. В. Кіпи Аделіна Єфименко.

За результатами виборів, 62% голосів були саме за Ларису Дідковську. Після 5 днів, які виділяють на опрацювання можливих скарг, Виборча комісія Українського Вільного Університету на засіданні 6 травня визнала вибори дійсними і затвердила їхні результати.

Зазначимо, що Лариса Дідковська є кандидатом психологічних наук, доценткою кафедри психології ЛНУ імені Івана Франка. З 2001 року – сертифікований психотерапевт Європейської асоціації психотерапевтів. У 2006 році очолила Українську асоціацію гештальт-терапії, ще через рік стала членкинею Онтарійської асоціації консультантів, психотерапевтів та психометристів.

Досвід практикуючого психолога – більше 37 років. Протягом 2007-2010 років працювала психотерапевтом в Торонто (Канада). Викладацьку діяльність Лариса Дідковська веде з 1990 року, з 2006 року також навчає студентів в Українському Вільному Університеті.

Довідково: Український Вільний Університет заснували у Відні у 1921 році, ідея його створення належала провідним діячам УНР. Цей приватний виш був зорієнтований на українську молодь, яка після більшовицької окупації України вимушено опинилася в еміграції. З 1945 року університет базується у Мюнхені.

Нині Український Вільний Університет має три факультети, на яких представлено 13 спеціальностей: факультет державних та економічних наук (правознавство, організація та діяльність підприємств, політична економія, менеджмент, політологія); філософський факультет (філософія, порівняльне літературознавство, педагогіка, психологія); факультет україністики (українська мова та література, історія України, історія українського мистецтва, історія української церкви). Фінансову підтримку закладу надає українська діаспора.

УВУ залишається єдиним у світі приватним вищим навчальним закладом поза межами України з українською мовою навчання. Його випускниками були один із провідників ОУН Лев Ребет, поет Олег Ольжич, мовознавець Юрій Шевельов, художниця та поетка Емма Андієвська, ексміністр освіти Сергій Квіт та інші.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *