Львівська міська рада вкотре нагадує, що торгівля «з рук» на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях, передбачає адміністративну відповідальність для торговців. Водночас, містян застерігають, що продукти, придбані на стихійних ринках, можуть бути небезпечними для здоров’я.
Для запобігання ж вуличної торгівлі до патрулювання залучають представників «Муніципальної дружини» та патрульної поліції. Найбільше скупчення стихійної торгівлі є на ринку «Привокзальний».
Так, за статистичною інформацією управління Держпродспоживслужби в м. Львові, основними причинами виникнення кишкових захворювань є вживання бактеріально забруднених продуктів харчування, недотримання правил особистої гігієни та споживання немитих фруктів і овочів, придбаних на ринках міста Львова і в місцях несанкціонованої торгівлі, а також порушення технології приготування їжі та зберігання харчових продуктів без належного температурного режиму.
Як кажуть в ЛКП «Муніципальна варта», попередження, протоколи та штрафи є малоефективними, як і спільні рейди органів місцевого самоврядування та поліції, бо багато мешканців надають перевагу продуктам харчування, які реалізують із землі на вулицях міста. Проте містяни не часто замислюються про якість цих продуктів, адже на них може потрапляти бруд, пил тощо, і це може бути небезпечним для здоров’я.
З огляду на масовість стихійної торгівлі, районні адміністрації міста просять продавців сільськогосподарської продукції реалізовувати свій товар у відведених для цього місцях на ринках, а покупців закликають не купувати плодово-овочеву та молочну продукцію на дорозі чи тротуарі.
Нагадаємо, що простими і дуже ефективними методами профілактики інфекційних захворювань, зокрема кишкових, є ретельне миття рук та належна обробка харових продуктів. Також не слід забувати про належний контроль за маленькими дітьми.
Фото: ЛМР
Соломія Григор'єва