Робототехніка – напрям, що потребує об’єднання знань з математики, фізики, інформатики, і в його межах діти мають можливість засвоювати знання через діяльність, творчість, це стимулює інтерес і розвиває любов до предметів, які усі звикли вважати нудними. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час візиту на 9-й Всеукраїнський фестиваль робототехніки Robotica-2017.
У межах фестивалю також проводилася Всеукраїнська олімпіада з робототехніки, яка є відбірковим турніром на World Robot Olympiad.
Цього року на фестивалі було понад 3тис учасників, що склали 350 різних команд. Вони змагалися в категоріях «Сумо», «Слалом» та «Логістика». Молодь з різних регіонів України представляла свої проекти на науково-технічному турнірі за міжнародними програмами First LEGO League і First LEGO League Junior.
«Зараз ми продовжуємо збирати драйверів реформ з усієї України і навіть за її межами – людей, що знають, як будувати сучасну освіту, котра буде корисною і цікавою для дітей. У рамках підготовки дітей до цієї олімпіади розроблено унікальні навчальні матеріали для вчителів, створено спеціальні навчальні програми. І ми сподіваємося, що нам вдасться розширити співпрацю з LEGO для використання цих напрацювань на благо українських дітей», – цитує Лілію Гриневич прес-служба МОН.
Оксана Стоєцька – один із організаторів олімпіади з боку LEGO, розповідає, що в інших країнах до розвитку робототехніки глибше залучені як інші компанії, так і держава. Вона наголосила, що часто самі команди школярів, які беруть участь в олімпіаді, успішно знаходять спонсорів, котрі допомагають їм реалізовувати свої проекти.
«Для того, щоб наші діти вміли і мали сміливість це робити, ми маємо їх цьому навчити. Ця якраз і є ті м’які навички, яких абсолютно не дає сьогоднішня українська школа. Залучення такої допомоги потребує вміння організуватися в команду, створити проект, знайти і зв’язатися зі спонсорами, прорахувати бюджети і представити себе. Усього цього, на жаль, ми не розвиваємо у наших дітях, адже в наших школах досі панує радянська модель підпорядкування, що не дає простору для розвитку такої комунікації», – пояснила Міністр.
Лілія Гриневич та представник LEGO домовились про проведення зустрічі, в межах якої можна буде обговорити варіанти більш глибокої та плідної співпраці.