Медики та громадські діячі закликають можновладців розвивати сферу трансплантології в Україні. Саме такий висновок можна зробити із зустрічі асоціації платників податків України та медичної спільноти Львівщини, що пройшла у Львові.
Учасники зустрічі обговорили основні причини відставання України в розвитку органної трансплантації. Учасники зустрічі наголосили на тому, що вкрай необхідно вносити зміни в законодавство задля лікування українських громадян в лікарнях України .
Як зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, десятки українців щороку їдуть на операції з пересадки органів за кордон, за рахунок власних, благодійних, а подекуди й державних коштів. Таким чином Україна інвестує в розвиток медичної сфери цих країн, в той час, коли українські трансплантологи не мають змоги працювати повною мірою через законодавчі обмеження, брак фінансування та відсутність сучасного обладнання.
«Ми інвестуємо в розвиток медицини сусідніх країн. Хоча наші медики мають не гірші знання, але в закордонних клініках є сучасне обладнання , відсутні проблеми з фінансуванням на витратні матеріали» — сказала вона.
За словами І.Микичак, якби такі операції проводилися в Україні, то вони коштували би значно дешевше і не були б настільки обтяжливими для родичів. Вона зауважила, що в Україні можна було би створити кілька регіональних центрів трансплантації.
Головний лікар Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта розповів, що його заклад зараз веде підготовку до того, аби проводити операції з пересадки кісткового мозку, однак головною перешкодою є вартість обладнання – кілька років тому воно коштувало майже 5 мільйонів доларів США. Проте лікар вірить, що такий центр у Львові незабаром запрацює.
Голова ради Територіального відділення АППУ у Львівській області Лілія Долінська наголосила на тому, що медики та громадськість мають спонукати законотворців до реальних кроків розвитку вітчизняної трансплантології – доповнення та корекція існуючих нормативних документів ,створення державного центру органного донорства , забезпечення належного фінансування трансплантаційної служби і т.д.) заради порятунку українців котрі не мають можливості лікуватися за кордоном.
«Переконана, що українські лікарі не поступаються фаховістю закордонним, що в Україні такі операції з пересадки органів будуть коштувати, навіть у приватних медичних закладах, в рази дешевше і це приверне увагу іноземних громадян та розвиватиме медичний туризм в Україні. Саме тому ми будемо закликати усіх відповідальних чиновників звернути сьогодні особливу увагу на розвиток і фінансування медичної галузі загалом» — наголосила вона .
Юрій Федечко, котрий займається волонтерством та щодня допомагає дітям, яким потрібна пересадка органів, розповів про власний досвід збору коштів на лікування , про акції які проводить заради порятунку дітей, про ставлення іноземних клінік до наших земляків, про моральний стан хворих на чужині, дорожнечу кожного кроку для родичів пацієнта.
«Потрібно стукати в усі двері, щоб трансплантацію органів проводити в Україні», – наголосив Ю. Федечко. Він додав, що ініціюватиме створення фонду для допомоги дітям, які потребують пересадки органів.