У неділю, 10 листопада, о 13:00 у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбудеться зустріч з істориками, видавцями та перекладачем «Чорної книги комунізму» професором Яремою Кравцем. Про це повідомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху.
Патріарх української прози Роман Іваничук наголошує: нарешті з’явилося видання, котре мусить дійти до кожного — це «Чорна книга комунізму. Злочини, терор і репресії» колективу шести французьких авторів.
«Чорна книга комунізму» побачила світ у львівському видавництві «Афіша» накладом 1 000 примірників. Її переклад українською здійснив відомий перекладач із французької професор Львівського національного університету ім. І. Франка Ярема Кравець. Понад 700-сторінкова книжка великого формату у чорній твердій палітурці з’явилася з ініціативи та коштами Василя Борецького і часткової дотації Стефана Зварича (обоє з Лондона), організаційну допомогу у створенні видання надали Володимир Лига та Михайло Борецький зі Львова.
Напередодні відзначення 80-х роковин Голодомору 1932 – 1933 років в Україні колективну монографію французьких дослідників «Чорна книга комунізму» професор Ярема Кравець репрезентує в сумнозвісній «Тюрмі на Лонцького», де свого часу було ув’язнено чимало його близьких родичів із відомої родини Цегельських.
Як наголошує професор Ярема Кравець, українське видання «Чорної книги комунізму» містить те, чого не мають ні російське, ні англійське, ні польське, ні французьке, — а саме нові розділи, що їх додав Ніколя Верт, усвідомивши на основі джерельних матеріалів Голодомор саме геноцидом українців та уточнивши число жертв.
«Ніколя Верт надіслав свої уривки з книжки «Терор і страх. Сталін і його система», він випустив її у Франції 2007 року, а для видання 2008 року в перекладі в одному з російських видавництв дописав окремий розділ “Український голодомор 1932 – 33 років”. Ніколя Верт звернувся з проханням додати те, що він уточнив, у текст нашого українського видання. І ми це зробили. Унікальною робить нашу книжку також і передмова світлої пам’яті члена-кореспондента НАН України професора Олега Романіва, який не дожив до її появи друком», — пояснює Ярема Кравець.
До речі, автори «Чорної книги комунізму» Стефан Куртуа та Ніколя Верт наприкінці листопада візьмуть участь у міжнародному симпозіумі, приуроченому до 80-х роковин Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.