ОСТАННІ НОВИНИ

Богдан Котюк видав збірку сучасних творів для найдавніших інструментів

|

Львівський композитор Богдан Котюк презентував нотну збірку з авторськими сучасними творами для струнних та духових інструментів. Основою для видання, розповів автор, стали найдавніші інструменти. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.

Збірник називається «Авлос і кіфара» – саме так у Давній Греції називали прародичів сучасної сопілки чи флейти, та гітари.

«Авлос і кіфара – це два музичні інструменти, що з часів Стародавньої Греції стали своєрідними символами мистецтва Середземноморської цивілізації. Відповідно до грецької міфології, грою на авлосі розважав людей бог веселощів, виноробства і зачинатель театрального мистецтва Діоніс. З погляду українського фольклору авлос можна порівняти з гуцульською дводенцівкою, тобто двома спареними сопілками. Кіфара – це найдавніший предок гітари, на якому грав проводир усіх муз у грецькій міфології Аполлон. Ці два інструменти і стали основою збірника, фактично тут таким чином поєдналось два мистецтва, театральне і музичне. Це все стосується просторово-часових мистецтв нашої цивілізації. Кожен твір є для іншого складу духових або струнних інструментів.

Тут є твори, які пов’язанні безпосередньо з легендами стародавньої Греції, є твори для різних інструментів, сопілок, органу чи арфи. Але музика це є те мистецтво, яке повинне не просто лежати в збірнику, музикою воно стає лише тоді, коли починає звучати. Музика – це мова. Те, що ми не можемо висловити словами, те висловлюємо музикою, або навпаки», – розповів автор збірки, композитор Богдан Котюк

Кожен з творів написаний спеціально для конкретного виконавця. Автор розповів, що, лише знаючи хто гратиме, можна зрозуміти, чи вдасться донести музиканту думки композитора.

«Наша творча співпраця триває вже півтора роки, ми разом зробили дуже багато концертів в Львові, Донецьку, Києві, Хмельницькому, Миколаєві, Самборі, Рівному, Одесі і Чернівцях. Ми вирішили, що повинні пропагувати українське сучасне мистецтво, возити цю музику по всій Україні, щоб люди чули і бачили, що не тільки композитори французькі, німецькі, бельгійські пишуть сучасні твори для органу, а що також пишуть наші українські, зокрема львівські. Особисто я дуже радію, що цей збірник вийшов, що його побачать, що він буде втілений в життя. Тому що мати такі гарні твори і щоб їх ніхто ніколи не чув, не бачив і не міг заграти – це зовсім не правильно», – переконана солістка Будинку органної та камерної музики Олена Мацелюх.

Презентуватимуть збірку львів’янам 25 вересня о 15.00 за адресою: вул. Князя Романа, 32 ( Львівська обласна універсальна наукова бібліотека).

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...