Сьогодні, 21 липня, у Сихівському районі відбувся рейд з метою виявлення неоформлених працівників, інформує прес-служба Львівської міськради.
«Комісія у складі працівників Пенсійного фонду, Центру зайнятості, відділу боротьби з економічними злочинами, Податкової, Прокуратури та представниками районної адміністрації, раз на тиждень здійснює обстеження району з виявлення неоформлених працівників. Ми не плануємо ці рейди заздалегідь. Зазвичай обстежуємо заклади громадського харчування, МАФи, перукарні, аптеки, магазини і навіть деякі підприємства, які мають маленьке виробництво. В більшості випадків власники після перевірок обіцяють влаштувати неоформлених працівників, але коли підприємець відмовляється складається протокол, передається в Прокуратуру і заводиться кримінальна справа. З початку року заведено вже 7 кримінальних справ», – повідомив заступник голови Сихівської районної адміністрації з соціально-економічних питань Олег Поручинський.
Протягом сьогоднішнього рейду було обстежено 9 об’єктів, виявлено двох працівників, які не змогли надати трудову угоду.
За словами представників комісії, це стандартна ситуація, коли серед оформлених працівників є кілька неоформлених.
«Ми заходимо на певний об’єкт, телефонуємо у центр зайнятості і перевіряємо скільки працівників є офіційно оформленими на цьому підприємстві. Складаємо їх перелік і перевіряємо його з прізвищами тих, кого бачимо на певному об’єкті. Якщо виявляємо зайві прізвища просимо власника з’явитись в Прокуратуру для пояснень. Протягом сьогоднішнього рейду ми побачили 2 працівників, які не змогли надати трудові угоди і не були зареєстровані в центрі занятості», – повідомила головний спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку Сихівської районної адміністрації Наталія Яковчук.
Найчастішим виправданням власників, які не оформили трудові відносини зі своїми працівниками, є випробувальний термін. Але згідно з законом, випробувальний термін має бути оплачений.
«Випробувальний термін згідно з законом оплачується. Максимально він може тривати до 3 місяців. Випробувальний термін також оформляється згідно з трудовою угодою. Треба сходити в Центр зайнятості, надати документи людини, яка влаштовується на роботу та документи власника. Процес оформлення триває близько 10 хвилин, оформлення трудової угоди – безкоштовне», – розповідає головний спеціаліст Львівського міського центру зайнятості Ірина Тимкевич.
Рейди започатковані з 1 січня цього року. За цей час у Сихівському районі було виявлено 65 неоформлених працівників. На сьогодні 41 працівник вже працевлаштований.
Львівський портал