Найбільше можуть постраждати від вступу України до СОТ банківська справа та сільське господарство. Так охарактеризував цей процес, як велике випробування для економіки, професор, заступник директора Львівського інституту банківської справи Ростислав Слав’юк, повідомляє прес-служба УБС НБУ.
На його думку, у банківській сфері є ризик втратити незалежність, а в сільському господарстві та виробництві продуктів харчування – втрата власного виробника та домінування на ринку продовольства закордонного виробництва. Тому в найближчі 5-8 років Україна повинна насамперед убезпечити ці дві галузі економіки.
«Потрібно розуміти, що іноземний інвестор (акціонери), який купує банк, дуже часто є фірмою-виробником певної продукції чи пов`язаний з нею інтеграційними відносинами. З приходом на банківський ринок він просуває свої товари, послуги і в інші сектори економіки. Сьогодні вже понад 30% банківських статутних капіталів не належать українським акціонерам, а це означає, що, невдовзі, значну частину української економіки контролюватимуть іноземці», – зазначив Ростислав Слав’юк.
Також, на переконання заступника директора ЛІБС, сьогодні необхідно поспішати розвивати державні банки – збільшити капіталізацію Ощадного банку, створити та розвивати Поштовий, Транспортний, Земельний, Іпотечний банки. Основну частку капіталу для цих банків залишала б у своїй власності держава, інші ж кошти надійшли б від населення через продаж акцій. Щобільше, професор упевнений, що це частково вирішило б проблему з високими цінами на ринку нерухомості, адже основна причина зростання цін полягала в тому, що люди бачили житло єдиним варіантом вкладення коштів.