ОСТАННІ НОВИНИ

Як захисникам отримати лікування за кордоном?

Андрій КОТЕНСЬКИЙ

|

Військові відчайдушно захищають Україну. У боях вони отримують складні поранення. Що робити захисникам і захисницям, якщо вони не можуть отримати достатню медичну допомогу в Україні? Про можливість, як лікуватись закордоном повідомив Львівському порталу Український ветеранський фонд.

Направлення на лікування за кордон ініціюють заклади охорони здоров’я, у яких зараз лікується захисник або захисниця. Для цього потрібно подати клопотання у довільній формі.

Є випадки, коли захисники лікуються в закладах, які не належать до сектору безпеки та оборони. Ці заклади мають надіслати клопотання до тих, які належать до сфери управління таких державних органів.

До клопотання потрібно додати документи:

  • згоду захисника чи захисниці, або законного представника на лікування за кордоном разом зі згодою на обробку персональних даних, які потрібні медичному закладу;
  • згоду на обробку та передачу персональних даних закладам охорони здоров’я іноземних держав відповідно до законодавства в довільній формі;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ.

Після клопотання наказом керівника військово-медичного закладу організовується консиліум. Рішення приймають протягом трьох днів після звернення.

У разі позитивного рішення готуються усі відповідні документи, передаються відомості про захисників, медичні висновки, готуються документи на виїзд. Приймаюча заклад в іншій країні має погодити перелік осіб, які потребують лікування.

Супроводжувати захисника чи захисницю може один із членів сім’ї:

  • чоловік/дружина,
  • батьки (законні представники),
  • діти (у тому числі усиновлені).

Державний бюджет відшкодовує кошти за:

  • проїзд
  • послуги медичної допомоги
  • медико-психологічну реабілітацію.

Іноді приймаюча країна самостійно покриває витрати. Тоді держава не відшкодовує кошти.

Якщо потрібна безкоштовна консультація з питань лікування закордоном? Залишайте заявку тут: veteranfund.

Подавати запити на допомогу можна цілодобово. Консультації надаються у робочі дні з 9:00 до 18:00 год.

Проєкт реалізується спільно з Незалежна антикорупційна комісія – НАКО за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *