ОСТАННІ НОВИНИ

Як впливає відсутність сексуальних стосунків на здоров’я?

Новини компаній

|

«Утримання від сексу шкідливе для здоров’я»? Насправді на сьогодні не існує підтвердження, що брак інтимних стосунків позначається на фізіологічному стані чоловіка або жінки. Але, чи означає це, що відсутність сексу взагалі не впливає на здоров’я? Тема комплексна й охоплює багато аспектів.

Що дає нам сексуальне задоволення?

Сексуальне задоволення впливає на фізіологічний та психологічний стан людини, незалежно від того, чи це стосунки з коханою людиною, чи задоволення з інтимними іграшками, обраними в EVA. Під час сексуального збудження та оргазму організм продукує різні гормони, такі як ендорфіни, окситоцин, дофамін та серотонін.

Ендорфіни дарують нам відчуття ейфорії, подібне до того, що ми переживаємо під час фізичних навантажень. Окситоцин, «гормон любові», посилює зв’язок та довіру з партнером. Дофамін, відповідальний за мотивацію та задоволення, стимулює бажання повторювати приємний досвід. А серотонін, що впливає на настрій, дарує відчуття спокою та розслаблення. Окрім гормонального коктейлю, сексуальна активність впливає й на інші фізіологічні процеси. Артеріальний тиск та частота серцевих скорочень тимчасово знижуються, м’язи тазового дна розслабляються, а кровообіг у статевих органах та інших частинах тіла покращується.

Дослідження, опубліковане в Journal of the American Heart Association, показало, що чоловіки, які займаються сексом 2–3 рази на тиждень, мають на 50 % менший ризик розвитку серцевого нападу, ніж ті, хто займається сексом менше одного разу на тиждень.

Проте сексуальне задоволення – це не лише фізіологічні відчуття. Воно має потужний вплив на нашу психологію. Доведено, що сексуальна активність справляє позитивний вплив на ментальний стан людини.

  • Знижує рівень стресу та тривоги, даруючи відчуття спокою та розслаблення.
  • Покращує настрій та самопочуття, роблячи нас щасливішими та впевненішими в собі.
  • Підвищує самооцінку, адже позитивний сексуальний досвід дарує нам відчуття привабливості та бажаності.
  • Зміцнює стосунки з партнером, посилюючи зв’язок, близькість та довіру.

Провідний журнал Асоціації психологічних наук Psychological Science, опублікував дослідження, що люди, які регулярно займаються сексом, мають нижчий рівень кортизолу, гормону стресу, в крові, ніж ті, хто цього не робить.

Сексуальна близькість – один із ключових елементів міжособистісних взаємин. Відсутність сексуальних стосунків може призвести до відчуття самотності, відсутності підтримки та до розвитку депресії. Людина може почуватися поодаль від інших.

Проте, як і будь-який аспект життя, надмірне захоплення сексом може мати як позитивні, так і негативні наслідки. Сексуальна активність може бути фізично виснажливою. Це може призвести до втоми, м’язового болю, головного болю та інших симптомів, які негативно впливають на енергійність та працездатність протягом дня. У рідкісних випадках надмірна інтимна активність може розвинутися в залежність, що характеризується нав’язливим прагненням, постійними думками, що шкодять іншим сферам життя, таким як робота, навчання, хобі, соціальні стосунки та особистісний розвиток.

Важливо зазначити, що не існує чітко визначеної кількості сексу, яка вважається надмірною, збалансованою чи недостатньою. У кожної людини своя статева конституція. Варто прислухатися до свого тіла, емоцій та потреб, а також щиро спілкуватися на цю тему з партнером, щоб не нашкодити загальному добробуту.  Можна також скористатися порадою лікаря чи спеціаліста в цій сфері.

Індивідуальні нюанси

Пам’ятайте, що вплив сексуального задоволення на людину може варіюватися залежно від її індивідуальних особливостей, досвіду та емоційного стану. Не всі люди відчувають позитивні ефекти від сексуальної активності.

Для того, щоб отримати максимальну користь для фізичного та психологічного здоров’я, важливо мати безпечний та здоровий досвід. Це означає повагу до себе та до партнера, згоду на близькість, використання контрацепції для захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Сексуальне задоволення – не просто фізичний акт, а й глибоке психоемоційне переживання, яке здатне дарувати нам щастя, розслаблення, єднання з партнером та покращувати наше фізичне та психологічне здоров’я. Досліджуючи цю сферу з наукового погляду, ми відкриваємо для себе нові грані цієї складної теми. Навіть якщо відсутність сексуальних стосунків не впливає безпосередньо на стан тіла, вона може справляти значний вплив на інші психологічні та фізичні аспекти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *