Президент України Володимир Зеленський вимагає несення політичної відповідальності від Генерального прокурора Андрія Костіна через отримання фіктивної інвалідності та виплатами пенсій прокурорам. А також вимагає від Кабміну і відповідних органів дієвих рішень з приводу боротьби з корупцією у МСЕК, повідомляє Львівський портал.
За інформацією пресслужби Глави держави, на сьогоднішньому засіданні РНБО були доповіді голови СБУ Василя Малюка і міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка щодо перевірок і розслідування кримінальних правопорушень. Встановлено багато фактів порушень та очевидно фальшивих інвалідностей посадовців.
Доповідали також премʼєр-міністр Денис Шмигаль, міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович щодо кроків, які повинні бути зроблені на урядовому рівні.
Окремо розглянули ситуацію із інвалідністю в системі органів прокуратури України. Доповідав Генеральний прокурор Андрій Костін.
«РНБО визначила перелік рішень, які повернуть справедливість. Затвердив їх указом. Зокрема, це цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, реальна перевірка декларацій членів МСЕК, перевірка й перегляд необґрунтованих рішень щодо інвалідності посадовців і аудит відповідних пенсійних нарахувань, законодавчі зміни для невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, а також перегляд системи та механізму нарахувань пенсійних виплат посадовцям державних органів. Але вважаю, що відповідальність за ситуацію зараз має бути персональною», – наголосив Володими Зеленський.
Він також доручив премʼєр-міністру України розв’язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема відповідних міністерств.
«Потрібні кадрові рішення. Також повинна бути й політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України», – закликав Президент України.
Відомо, що голова СБУ Василь Малюк за підсумками засідання РНБО повідомив, що цььогоріч в Україні скасовано понад 4 тис. висновків про інвалідність, а 64 посадовці МСЕК отримали підозру.
Що цьому передувало
Нещодавно в Україні прогриміли гучні затримання посадовців МСЕК, які заробляли на оформленні фіктивних інвалідностей для військовозобов’язаних чоловіків.
Так, на початку жовтня у Хмельницькому на масштабній корупційній схемі затримали керівницю МСЕК Тетяну Крупу і її сина Олександра, посадовця обласного управління Пенсійного фонду. Вони за гроші оформляли фіктивну інвалідність військовозобов’язаним.
Під час обшуків у фігурантів знайшли майже 6 млн доларів готівкою, купи грошей були сховані по всіх шафах і шухлядах. При цьому очільниця МСЕК викинула через вікно дві сумки, напаковані 0,5 млн доларів.
Невдовзі журналісти повідомили, що саме через Тетяну й Олександра Крупу фіктивну інвалідність могли оформити 50 прокурорів.
Згодом на Хмельниччині викрили нових медиків МСЕК, які торгували статусом інваліда.
Також посадовців МСЕК спіймали й у Рівному, вони за 15-20 тисяч доларів встановлювали фейковий діагноз військовозобов’язаним.
Дізнавайтесь найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Андрій Котенський