Українські COVID-сертифікати почнуть приймати у країнах Європейського Союзу з 20 серпня. Таке рішення ухвалила Європейська комісія у четвер, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу ЄК.
У повідомленні зазначається, що аналогічні рішення ухвалено щодо Північної Македонії і Туреччини.
«Це означає, що ці країни будуть під’єднані до системи ЄС і що COVID-сертифікати, видані Північною Македонією, Туреччиною і Україною, прийматимуть у ЄС від завтра на тих самих умовах, що і цифрові COVID-сертифікати ЄС», – йдеться у заяві.
Зазначається, що Україна, Північна Македонія і Туреччина, своєю чергою, погодилися прийняти цифровий COVID-сертифікат ЄС для поїздок до своїх країн.
У ЄК наголосили, що таким чином участь трьох країн у цифровому COVID-сертифікаті ЄС сприятиме безпечній подорожі до ЄС і з нього.
«Я радий бачити, що список країн, які впроваджують систему на основі цифрового COVID-сертифіката ЄС, неухильно зростає, і ми встановлюємо стандарти на міжнародному рівні. Це допоможе полегшити безпечне пересування, зокрема за межі нашого Союзу», –заявив європейський комісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс.
Рішення ЄК набудуть чинності 20 серпня 2021 року і будуть доступні в інтернеті.
Нагадаємо, 19 серпня стало відом, що Європейський Союз офіційно визнав українські COVID-сертифікати в додатку «Дія».
COVID-сертифікат – це документ у Дії, який підтверджуватиме ваш статус про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в «Дії». Зауважимо, COVID -сертифікат обов’язково міститиме QR-код, отримати його можна також і в паперовій формі. Термін дії такого документу становить лише пів року.
В липні команда Мінцифри розпочала бета-тестування сертифікатів на iOS, а в середині серпня – Android.
Зазначимо, про введення covid-паспорта світі заговорили ще з початку пандемії коронавірусу, але тільки зі стартом масової вакцинації країни почали його впроваджувати на національному рівні. Лише після цього виникла ідея запровадити певний глобальний covid-паспорт.
Остаточно впровадити такий документ у Європейському Союзі планували ще з 15 червня. Його формат буде єдиним для всіх країн-членів.
У МОЗ запевняють, що вітчизняний сovid-паспорт визнаватимуть у Європі, тож провакциновані українці зможуть вільно подорожувати, маючи такий документ.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Вероніка Рой