Патрульні розповіли правила безпечного керування електричним екологічним транспортом. Про це йдеться на Facebook-сторінці патрульної поліції Львівщини.
Патрульні зазначають, що керування електросамокатом або моноколесом не потребує наявності посвідчення водія. Втім поліцейські зауважують, що такі водії найчастіше погано обізнані в правилах дорожнього руху та можуть наражати на небезпеку себе й інших учасників дорожнього руху.
Тож патрульні підготували основні правила, дотримуючись поїздка на електротранспорті буде більш безпечною:
- Вивчіть та дотримуйтесь правил дорожнього руху. Якщо ви виїхали на дорогу, звертайте увагу на знаки та світлофори, керуйте за правилами для велосипедистів.
- Одягайте екіпіровку. Щоб захистити себе від травмування одягайте шолом, наколінники, налокітники і захисні рукавички.
- Звертайте увагу на дорожнє покриття. Від його якості залежить траєкторія вашого руху в наступну секунду. Обережно проїжджайте калюжі, під ними можуть ховатися ями. Перешкодою є також люки, які можуть виявитися відкритими, засипані гравієм ями, зрізи в асфальті — усе це може стати причиною втрати рівноваги та падіння.
- Тримайте дистанцію. Мокра дорога і матеріал дорожнього покриття впливає на довжину гальмівного шляху.
- Подбайте про безпеку пішохода. При обгоні зі спини — обов’язково знизьте швидкість настільки, щоб можна було різко зупинитись, якщо пішохід вирішить зробити крок у бік або навіть назад. Особливу увагу звертайте на дітей.
- Будьте помітними. Одягайте яскравий одяг та розмістіть на ньому світловідбиваючі елементи.
Слідкуйте за автомобілями:
- на двері автомобіля, які можуть раптово відчинити, коли ви об’їжджатимете авто;
- на авто, що здає заднім ходом;
- зважайте на те, що водій може не увімкнути покажчики повороту.
Зазначимо, нещодавно у Львові встановили швидкісні обмеження для електросамокатів. Їздити на електросамокатах та інших подібних засобах слід першочергово на велодоріжках, при цьому швидкість не повинна перевищувати 20 км/год.
Нагадаємо, навесні у Львові набули неабиякої популярності електросамокати, адже свою роботу розпочали відповідні сервіси прокату. Проте львів’яни стали дедалі частіше скаржитись на швидку й небезпечну їзду електросамокатів тротуарами, через що у місті виникали непоодинокі аварії. В одному з таких зіткнень травмувалась навіть 83-річна жінка-пішохід.
Водночас притягнути до відповідальності водія електросамоката, який скоїв ДТП, є вкрай важко, адже цей вид транспорту дотепер поза законом. Затверджених правил для їзди на електросамокатах досі немає ні на місцевому, ні державному рівнях.
Детальніше про це читайте у статті «Електросамокати є – правил немає. Коли візьмуться за водіїв електротранспорту» за цим посиланням.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Вероніка Рой