ОСТАННІ НОВИНИ

АТОвцям нагадують про їхні права на пільги та допомогу

|

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, який функціонує у Львові з травня минулого року, системно і комплексно допомагає нашим захисникам та їхнім родинам. Зокрема, надає інформаційні, соціальні, психологічні та юридичні послуги, допомогу у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Також центр здійснює прийом документів на міські програми соціального захисту бійців АТО. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.

За понад рік роботи у Центр звернулося вже понад 10 тисяч бійців та членів їх сімей.

Так, з травня до грудня 2016 року надійшло 5 294 звернення від бійців АТО. У 2017 році, в період з 1 січня по 21 липня, Центр отримав 4 831 звернення від учасників бойових дій та членів їх родин, з них:  інформаційні – 1794; юридичні – 562; психологічні – 489 звернень.

Відповідно до комплексної Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції, Центр приймає документи на декілька видів допомог:

– одноразову матеріальну допомогу до Дня батька/матері (допомогу вже виплачено 76 особам на суму 380 тис. грн.);

– одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення дітей із сімей загиблих бійців, дітей з інвалідністю і дітей інвалідів війни, дітей добровольців і учасників бойових дій, які в поточному році були в зоні АТО не менше 45 днів і якщо мають на вихованні 4 і більше дітей (вже прийнято 269 пакетів документів і  виплачено  164 особам на суму 673 000 грн, і документи можна ще подати до кінця вересня);

– одноразову матеріальну допомогу учасникам бойових дій, які потребують дороговартісного лікування (виплачено 21 особі на загальну суму 762 000 грн).

«Є дуже багато людей, які мають потреби в лікування, що не пов’язане з проходженням служби – не поранення, не контузія і не каліцтво, а, наприклад, онкологія. Якщо учасник бойових дій лежить в госпіталі, але держава забезпечує його фінансуванням, то це не дороговартісне лікування. Але якщо він потребує дороговартісної операції, і є потреба в коштах, які не передбачені державним бюджетом, тоді він підпадає під цю програму», – наголошує заступник директора Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Любов Возняк.

За її словами також в центрі реалізується одна з найбільших і найскладніших програм – Програма захисту інтересів учасників АТО.

«Програма регулює три питання – виплату одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, питання виділення земельної ділянки в Білогорща-Зимна Вода, і забезпечення житлом у будинку на Підголоском з числа сімей загиблих. Під цю програму підпадають особи, які були зареєстровані у Львові не пізніше 23 квітня 2015 року», – розповідає Любов Возняк.

Так, у 2017 році документи за Програмою подали 2 865 осіб. З них:

– отримання одноразової матеріальної допомоги на покращення житлово-побутових умов –  2 347 людей;

– на внесення у списки на чергу на отримання земельної ділянки земельну ділянку під дачне будівництво за межами м. Львова – 518 людей.

У 2017 році допомогу по 100 тис. грн. отримали 660 осіб на суму 66 млн. грн., в 2016 році – 100 учасників. Загалом зі 760 осіб, яким було виплачено допомогу: пільгова категорія: 271 особа, 43 інваліди війни; 70 багатодітних сімей; 35 учасників АТО, які мають дітей з інвалідністю та одинокі батьки; 102 учасника АТО, які отримали поранення, контузію каліцтво; 15 учасників АТО, які самі мають важкі захворювання.

В Центрі також можна долучити до занять з плавання дітей. На сьогодні вже взяли участь у на літніх заняттях 88 дітей учасників АТО. Планується ще 1 зміна з 20 серпня для 72 дітей учасників бойових дій. Також у Центрі можна зареєструватися на  навчання з ІТ спеціальностей для учасників бойових дій в рамках проекту «Вікно можливостей», яке у вересні цього року проведе управління інформаційних технологій Львівської міської ради.

Окрім того, можна подати заяву на вступ до гаражного кооперативу. Учасники АТО та члени їх родин можуть записатись до Школи іноземних мов, до Школи правової грамотності, пройти психологічні тренінги та семінари, організовані як Центром, так і партнерами Центру. Також можна записати дітей до Школи юного десантника, залучити до майстер-класів, екскурсій, відвідування театру, кіно, цирку, дитячих фестивалів.

Так, у 2017 році бійці та їх рідні взяли участь у таких проектах: «Сім’я, яка чекає» – 60 дружин учасників АТО; Women’s club – 63 дружини учасників АТО; Серце воїна – 21 учасник АТО;  Школа іноземних мов – 100 учасників АТО та членів їх родин. У двох ярмарках вакансій взяли участь близько 100 учасників АТО. У проекті Україна-Норвегія взяли участь 30 учасників АТО та членів їх родин. У краєзнавчих поїздках –  30 учасників АТО з сім’ями; у комбатантах на рибалці – 32 учасника АТО; у катаннях на лижах для дітей добровольців – 25 дітей учасників АТО. У школі юного десантника – 27 дітей учасників АТО; у школі правової грамотності – 45 учасників АТО та членів їх родин; в товариських зустрічах побратимів – 20 учасників АТО.

«Ми дуже хочемо, щоб центр був тим місцем, де ініціатива йде з ветеранського, громадського середовища. Головний принцип роботи Центру – рівний-рівному, адже серед працівників Центру є учасники АТО, дружини учасників АТО, волонтери, переселенці зі Сходу. Це єдиний Центр в Україні такого типу, досвід якого переймають інші міста. Наступний такий Центр відкриється в Києві. На різних всеукраїнських конференціях ми розповідали про важливість таких установ, і ця ідея знаходить відгук», – зазначає заступник директора Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Любов Возняк.

Партнерами Центру є: Юридична сотня, Кризова психологічна служба України Української спілки психотерапевтів, Центр психічного здоров’я шпиталю ім. Митрополита А. Шептицького, Центр психічного здоров’я та травматерапії  Українського католицького університету, ГО «Серце воїна», ГО «Рівновага», ГО «Патріот», Львівський клуб активного відпочинку, БФ «Крила надії», ГО «Західна ініціативна група».

Додамо, що соціальні гарантії бійцям та членам їх сімей у Львові реалізуються відповідно до Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців м. Львова, затвердженої ухвалою міської ради від 31.07.2014 № 3700, та Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції, затвердженої ухвалою міської ради від 23.04.2015 № 4520. На виконання цих програм у міському бюджеті Львова на 2017 рік передбачено 121,6 млн. грн., що майже у 4 рази більше, у порівнянні з минулим роком. Також майже 25 млн. грн. передбачено для будівництва житла для учасників АТО. Зокрема, на виплату допомог передбачається 112 млн. грн. (92 % від загальної суми), на пільги 9,5 млн. грн. (8 % від загальної суми).

Нагадаємо, що за кошти міського бюджету бійцям та членам їх сімей надаються такі види допомог та пільг:

  1. 75 % знижка плати за ЖКП бійцям-добровольцям, статус яких визначений у порядку, затвердженому Львівською обласною радою, та членам їх сімей, місце проживання яких зареєстроване у м.Львові, крім абонентної плати за користування квартирним.
  2. 50 % знижка плати за ЖКП членам сімей загиблих (пропалих безвісті) або померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, крім абонентної плати за користування квартирним (в цілому надається 100 % знижка плати за ЖКП).
  3. Одноразова матеріальна допомога учасникам антитерористичної операції – мешканцям м. Львова, які потребують дороговартісного лікування.
  4. Одноразова матеріальна допомога на оздоровлення дітей учасників антитерористичної операції – мешканців м. Львова (від 2,0 до 5,0 тис. грн. залежно від категорії дітей, не більше 10,0 тис. грн. – за рішенням комісії). Також право на цю допомогу мають учасники бойових дій, які у поточному році перебувають в зоні антитерористичної операції впродовж 45 діб.
  5. Одноразова матеріальна допомога дітям загиблих та пропалих безвісти бійців до Дня святого Миколая (10 тис. грн. до досягнення ними 23 років у разі навчання).
  6. Грошова компенсація інвалідам війни I-III групи з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції – мешканцям м. Львова, на реабілітацію або санаторно-курортне лікування (І група – 50 тис. грн., ІІ група – 10 тис. грн., ІІІ група – 8 тис. грн.). Інваліди війни самостійно обирають собі реабілітаційний або санаторно-курортний заклад.
  7. На вирішення соціально-побутових питань учасників антитерористичної операції (одноразова матеріальна допомога у розмірі 100 тис. грн.). «Допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис грн. мають право отримати також родичі померлого учасника бойових дій. У квітні внесені зміни до Програми, оскільки були такі факти, що учасник звернувся, а на час, коли комісія розглядала його документи, він помер, і захворювання не було пов’язане з захистом Батьківщини», – зазначила начальник управління соціального захисту ЛМР Наталія Демкович.
  8. Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій та Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають бійцям та членам їх сімей послуги психологічної підтримки, а саме: індивідуальна консультація (психоедукація, травма війни, ПТСР), групова робота (тренінги, групи взаємопідтримки), робота з сім’ями, сімейне консультування.
  9. Управління культури департаменту розвитку надає безкоштовне навчання учням початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (школи естетичного виховання), батьки яких загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.
  10. Управління освіти департаменту гуманітарної політики забезпечує безкоштовним харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності м. Львова дітей бійців та вихованців дошкільних навчальних закладів дітей бійців.
  11. Управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики залучає дітей учасників антитерористичної операції до Програми навчання плаванню у м. Львові.

«В цьому році також з’явилася матеріальна допомога до Дня батька і Дня матері батькам загиблих бійців. Незалежно від того, чи проживали ці батьки у місті Львові, вони можуть отримати допомогу в розмірі по 5 тис грн.», – зазначила Наталія Демкович.

За кошти державного бюджету України реалізовуються такі гарантії:

1 Разова допомога до 5 травня учасникам бойових дій, у т.ч. членам сімей загиблих (передбачено 15,6 млн. грн.).

  1. У разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (передбачено 6,5 млн. грн.).
  2. Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей (передбачено 18,2 млн. грн.).
  3. Грошова компенсація вартості проїзду учасників АТО до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації (передбачено 0,7 тис. грн.).
  4. Пільги на житлово-комунальні послуги (передбачено 13,6 млн. грн.).
  5. Санаторно-курортне лікування (передбачено 1,2 млн. грн.).
  6. Психологічна реабілітація (передбачено 1,6 млн. грн.).
  7. Професійна реабілітація (передбачено 0,4 тис. грн.).

Довідка

На обліку у Львові перебуває 4762 учасника АТО. З них демобілізованих – 2747, 149 – інваліди війни. Також є 152 (у т.ч. дітей) члени сімей загиблих бійців. Загиблих львів’ян є 54.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *