ОСТАННІ НОВИНИ

Яким вимогам має відповідати вода з пунктів розливу?

Олександр Косик

|

Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що протягом останніх років спостерігається тенденція до забезпечення населення Львова питною водою з пунктів розливу та автоцистерн. Відповідно питна вода, яка реалізується населенню, повинна проходити виробничий контроль на показники безпеки якості та відповідати вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (п.4.15 ІV).

Вимоги до води  з  пунктів  розливу (нецентралізоване  питне  водопостачання  населення) згідно ДержСанПін 2.2.4-171-10:

–  для виробництва питної води з пунктів розливу, повинна використовуватись вода підземних джерел питного водопостачання або водопровідна питна вода, яка пройшла додаткову обробку (п.3.15);

–  перед використанням підземних та водопровідних питних вод  установи та заклади МОЗ проводять попередні лабораторні дослідження вихідної води (п.3.16). Проби води відбирають протягом року не рідше одного разу на місяць для визначення мікробіологічних, органолептичних, фізико-хімічних та санітарно-токсикологічних показників;

–  проби води з нових свердловин  чи таких, що тимчасово не використовувались, відбирають після відкачки води, яка повинна тривати до досягнення постійних динамічного рівня та освітлення води. При цьому продуктивність відкачки повинна бути рівною чи більшою, ніж проектна;

–  результати лабораторних досліджень якості вихідної води та санітарно-епідеміологічного обстеження території розміщення водозабору, проведені установами та закладами МОЗ враховуються під час проведення експертизи технологічного регламенту або іншого документа з описом технологічного процесу;

–  для консервування питної води з пунктів розливу можуть використовуватись діоксид вуглецю, срібло тощо (3.17);

–  води питні з пунктів розливу не повинні вміщувати ароматизаторів, підсолоджувачів та інших харчових чи харчосмакових речовин, крім речовин, що нормуються цими Санітарними нормами (3.18);

–  термін зберігання питної води в пунктах розливу у стаціонарних ємкостях не повинен перевищувати 24 години, а у транспортних ємкостях (автоцистернах) – 6 годин. Термін зберігання питної води може бути збільшено за результатами санітарно-епідеміологічних досліджень за умов додаткового її знезараження перед розливом у тару споживача методами, що не забруднюють питну воду залишковими концентраціями реагентів;

–  забороняється заповнювати питною водою ємкості із залишками питної води (3.21);

–  в пунктах розливу питної води повинен бути інформаційний листок із зазначенням інформації щодо її виду (оброблена, необроблена (природна), штучно-мінералізована, штучно-фторована, штучно-йодована, з оптимальним вмістом мінеральних речовин, газована чи негазована тощо), складу (“вода питна” та перелік уведених речовин, зокрема консервантів, макро- та мікроелементів), умов зберігання, дати виготовлення, найменування, адреси та телефону виробника і місця її виготовлення, виду вихідної води, місцезнаходження підземного джерела питного водопостачання та номера і глибини свердловини, посилання на нормативний документ, згідно з яким виготовлено питну воду(3.29) ;

–  місце реалізації питної води з пунктів розливу слід розташовувати на території з твердим покриттям, що упорядкована та благоустроєна і знаходиться на відстані не менше ніж 50 м від місць забруднення (сміттєзбірники, вбиральні, магістралі з інтенсивним рухом транспорту, автостоянки тощо), має прилавок, до якого підведено трубопровід з металевим краном для розливу питної води (кран слід розташовувати над прилавком на висоті не менше ніж 0,5 м). Заборонено прокладати обвідний трубопровід від мережі питного водопостачання до крана відпуску питної води споживачам (3.30).

Проведення лабораторного контролю здійснюється у відповідності до Постанови КМУ № 662 від 11.05. 2006р. про надання платних послуг  Львівським міським відділом ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України»  ( м. Львів,  вул. Б.Лепкого, 8 тел. факс (032) 261-64-28 та 255 – 09- 73).

Заяви щодо проведення лабораторного контролю  скеровуються на електронну адресу Львівського міського відділу (E-mail: labcentr@i.ua).

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...