ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові не можуть побороти незаконного забудовника, який продовжує зводити нове житло і продавати квартири

Катерина Родак

|

Компанія «Ірокс» продовжує розбудовуватись у Львові: підприємство без жодних документів на будівництво зводить нове житло. Про це сьогодні, 13 листопада, під час прес-конференції повідомила начальник міського юридичного департаменту Гелена Пайонкевич, передає кореспондент Львівського порталу.

За її словами, міська рада не може зупинити незаконні будівництва.

«Ми не можемо скористатися у повній мірі своїми повноваженнями для того, щоб зупинити будівництво, яке здійснює компанія «Ірокс» на трьох земельних ділянках у Львові.

Вулиця Тернопільська, 42 – компанія здійснює будівництво без жодного документу про початок будівельних робіт. Ці факти є встановленні ДАБІ Львівської області. Були винесені приписи про зупинення будівельних робіт, компанія ці приписи проігнорувала. Наступним роком було звернення до суду. Судовим рішенням припинено виконання припису зупинення робіт – сьогодні будівництво продовжується. Аналогічна ситуація є на вулиці Шевченка, 418 і на вулиці Антонича-Майданній. На цих земельних ділянках компанія здійснює будівництво. Ці об’єкти були введені в експлуатацію Інспекцією ДАБК у Львівській області на виконання рішення суду. Ми бачимо факти, що представники компанії не звертаються до міської ради за оформленням документі на земельну ділянку», – зазначила вона.

Також Г. Пайонкевич додала: після купівлі квартир у цих будинках мешканців чекає судова тяганина.

«Ми спілкувалися  з людьми, які придбали квартири на вулиці Шевченка, 418. Люди, які купують житло у цих будинках, не мають право оформити право власності. Тому змушені звертатися до суду», – наголосила вона.

Головний юрист Львова попереджає, що причина  здешевлення цін на квартири цього забудовника полягає у тому, що компанія не сплачує орендну плату і внесок на розвиток соціальної інфраструктури.

Керівник міського департаменту містобудування Сергій Коровайник своєю чергою вкотре застеріг львів’ян не купувати житло у будинках компанії «Ірокс»:

«У всіх трьох випадках жодним чином не оформлена земля. Також не видавалися містобудівні умови і обмеження органом виконавчої влади. Застерігаємо вас від купівлі житла у цих будинках, бо будівництво ведеться поза межами законодавства. Також є питання якості цих будинків. Останнім часом багато претензій  щодо неї».

Тим часом забудовник активно продає помешкання у своїх будинках, іноді навіть двічі одну і ту ж квартиру.

«На Шевченка, 418 вже продані усі квартири. Більше того, є випадки, коли вони квартири продавали двічі. Насправді люди довго з’ясовували стосунки між собою. По Антонича-Майданній у збудованому об’єкті також продані усі квартири, але вони починають будувати новий комплекс – вже залитий фундамент. По Антонича-Майданній у нас були суди, оскільки неможливо було присвоїти будинковий номер і неможливо було підключитися до мереж, до опалення. На Шевченка нібито було створене  індивідуальне опалення, яке також не могло бути підключене до жодних мереж», – розповіла Гелена Пайонкевич.

Як відомо, на Шевченка, 418 після негоди розсипалися балкони.

Раніше ми писали, що житло за доступними цінами у Львові виявилося пасткою. А У Садового звернулися до Авакова через некерованого забудовника.

Нагадаємо у міській раді Львова розповіли, чому не зносять незаконні забудови і анонсували справу про знесення будівництва на Тернопільській, 42.

Згідно даних аналітичної платформи Youcontrol, кінцевим власником ПАТ «Іркос» є Оксана Микичак, керівником компанії є Ігор Микичак. Основний вид діяльності компанії – Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...