ОСТАННІ НОВИНИ

За яких умов ЄС може призупинити безвізовий режим для України

|

Профільний комітет Європарламенту майже одноголосно підтримав безвізовий режим для України. Тепер на черзі – тристоронні переговори між інституціями ЄС. У ЄП, утім, попереджають про «гальмівний механізм» для «безвізу», пише УНІАН.

єс

Незважаючи на формальне виконання Києвом усіх вимог Єврокомісії, необхідних для отримання «безвізу», у Європарламенті дотримуються думки, що Брюсселю необхідний спеціальний механізм, який дасть йому «важелі для моніторингу імплементації антикорупційного законодавства та судової реформи» в Україні.

«Механізм призупинення дії безвізового режиму, який наразі перебуває на стадії розробки, повинен бути доповнений вимогою продовжувати виконання необхідних стандартів та критеріїв», – наголосив доповідач з питань України у комітеті із закордонних справ ЄП Яцек Саріуш-Вольський.

Він також зауважив: безвізовий режим повинен бути наданий Україні вже зараз, проте радить Києву не забувати, що паралельно з цим буде представлено і механізм призупинення «безвізу», щойно його положення розроблять.

Після схвалення доповіді щодо візової лібералізації у профільному комітеті Європарламенту тепер мають пройти тристоронні переговори між Європарламентом, Єврокомісією та Європейською Радою. Коли між ними буде сформована домовленість, тоді резолюція про візову лібералізацію з Україною буде винесена на голосування депутатів ЄП.

Нагадаємо, 26 вересня Комітет Європейського парламенту з питань цивільних прав, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) підтримав доповідь про надання Україні безвізового режиму та надав мандат на початок переговорів між інституціями ЄС.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...