ОСТАННІ НОВИНИ

СБУ використала військкомат для переслідування журналіста-розслідувача

Андрій Котенський

|

Журналісту, який оприлюднив інформацію про елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка, намагались вручити повістку, повідомляє «Слідства.Інфо»,

Журналісти «Слідства.Інфо» переконані, що давати вказівки представникам військкомату щодо вручення повістки журналісту міг працівник Служби безпеки України. І в такий спосіб спецслужбовці хотіли покарати розслідувача, який викрив елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.

Момент координації дій та спроби вручення повістки журналісту потрапив на відео з камер спостереження.

Цей випадок стався у понеділок, 1 квітня, у супермаркеті в Оболонському районі Києва, коли до журналіста «Слідства.Інфо» Євгенія Шульгата підійшли співробітники Солом’янського ТЦК та намагалися вручити йому повістку.

«Мене здивувало, що вони підійшли саме до мене, звернулися на імʼя-прізвище і явно знали мене в обличчя», – каже Шульгат.

Журналіст зняв спілкування з військовими на камеру, що згодом дозволило ідентифікувати їх та поспілкуватися з ними. Зауважимо, що представники ТЦК приїхали в інший район та зустріли журналіста о 21.15.

У розмові військовослужбовці зазначили, що нещодавно Євгенію виповнилося 27 років і він не прийшов до ТЦК оновити дані. Коли журналіст почав знімати відео та ставити запитання, чи пов’язана ситуація з його роботою над розслідуванням про керівника департаменту кібербезпеки СБУ, військовослужбовці пішли, зауваживши, що фіксують відмову від повістки.

Як відомо, цими днями Євгеній працював над розслідуванням про керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллю Вітюка, яке вийшло 4 квітня.

«Заможні жінки та королівська нерухомість генерала СБУ» . «Оскільки я працював над цією історією, то одразу запідозрив, що мене зупинили у супермаркеті саме через неї», — каже Шульгат.

Отримане журналістами «Слідства.Інфо» відео з камер спостереження торгового центру «Дрім», де відбулися описані події, допомогло побачити ширшу картину.

На відео видно, що о 21:08 журналіст заходить у торговельний центр.

Вже за кілька хвилин до супермаркету заходять двоє співробітників ТЦК. Разом з ними — чоловік у цивільному одязі. З відео зрозуміло, що людина у цивільному дає вказівки співробітникам ТЦК.

Співробітники ТЦК разом чоловіком у цивільному заходять у ТЦ слідом за журналістом

Поки журналіст перебуває у супермаркеті, чоловік у цивільному ходить біля кас, а потім швидко повертається до військових. Активно жестикулює, показуючи військовим у різні боки та залишає торговий центр. Менше ніж за хвилину військові підійшли до журналіста.

З побаченого можна зробити висновок, що цей чоловік вказує військовим на Євгенія Шульгата.

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували представників Соломʼянського ТЦК. Один з них – Олександр (прізвище не наводимо з міркувань безпеки, – ред.) підтвердив, що працює саме у цьому ТЦК, однак на запитання про події у торговому центрі відповідати відмовився. Сказав, що такі запитання – лише через командування. Так само відреагував і його колега Сергій (прізвище не наводимо з міркувань безпеки, – ред.), який був з ним увечері 1 квітня.

Військовослужбовці не погодилися назвати особу, яка вказувала їм, кому саме треба вручити повістку. Відповідний запит з детальними запитаннями щодо інциденту також відправили до Генштабу ЗСУ. Можливо там пояснять, на яких підставах ця людина в цивільному одязі віддає вказівки військовослужбовцям.

Джерела журналістів стверджують, що людина у цивільному може бути Олексієм Біленко — людина, близька до Іллі Вітюка.

Після пошуків у базах даних журналісти знайшли Олексія Біленка, який раніше працював у львівському управлінні СБУ. А зараз – у департаменті кібербезпеки СБУ. Тобто у тому департаменті, який очолює Ілля Вітюк – фігурант розслідування Євгенія Шульгата.

За словами розслідувачів, сам Олексій Біленко не відповів на дзвінки журналістів, а після повідомлень у месенджерах вдався до блокування можливості з ним поспілкуватися.

Оприлюднені знахідки агенція «Слідство.Інфо» планує передати до правоохоронних органів разом із заявою про переслідування та перешкоджання журналістській діяльності.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *