ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні - День Державного Прапора України

|

23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора. Це свято з’явилося завдяки підписанню в 2004 році відповідного президентського указу. У той час главою держави в Україну був Леонід Кучма. До 2004 року день українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята, передає Львівський портал.

прапор україни

Символ державності України — прапор — докладно описаний в Конституції країни. Після проголошення незалежності держави прапором України називають полотно з двох рівновеликих частин синього і жовтого кольору. При цьому співвідношення ширини полотна до його довжини — 2:3. Такі стандарти закріплені конституційно.

В новітній історії вперше такий прапор було піднято над будівлею Верховної Ради України 24 серпня 1991 року. Саме в цей день був проголошений акт про незалежність країни.

Історія синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.

Синій колір на прапорі означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви.

Фото: www.stb.ua

Загрузка...
Загрузка...

Коментарі

 1. Символ чого жовта смуга?
  Брешуть – хлібний лан,
  Й ту брехню, немов папуга,
  Вторить кожний пан.

  Скільки днів у році, синку,
  Хлібний лан бува
  Брудно-жовтого відтінку?
  Скільки, як трава?

  Як зорали хлібний «килим»,
  Скільки днів чорнів?
  І під снігом білим-білим
  Скільки був він днів?

  Тому годі вже брехати:
  «Жовтий – хлібний лан»!
  Геть брехню з життя і з хати!
  Сонце – наш талан!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...