ОСТАННІ НОВИНИ

На честь 50-річчя «Тіней забутих предків» фільм покажуть у восьми містах України

|

У п’ятницю, 4 вересня, о 21.00 год. відбудеться одночасний показ стрічки «Тіні забутих предків» у восьми містах України. А саме у Львові, Києві, Дніпропетровську, Одесі, Харкові, Маріуполі, Івано-Франківську та Чернівцях. Присвячений показ 50-річчю з дня прем’єри фільму. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Tini_Cover

У Львові продемонстують фільм в Італійському дворику Львівського історичного музею (площа Ринок, 6).

Також сьогодні о 14.50 год. легендарну стрічку демонструватимуть у кінотеатрі «Кінопалац ім. О. Довженка».

5 та 6 вересня  о 14.00 год. відбудуться сеанси у кінотеатрі «Львів».

6 вересня о 17.00 год. – у Львівському кіноцентрі (колишній кінотеатр «Сокіл»).

Нагадаємо, художній фільм «Тіні забутих предків» за однойменною повістю Михайла Коцюбинського зняв режисер Сергій Параджанов, оператором стрічки був Юрій Іллєнко. Головні ролі – Івана та Марічки – зіграли Іван Миколайчук та Лариса Кадочникова. Зйомки фільму тривали в 1963-1964 роках.

Прем’єрний кінопоказ цього фільму увійшов в історію не тільки як мистецька подія, але і як один із найзначніших громадських протестів проти репресивного радянського режиму в Україні: 50 років тому на прем’єрі, після виступу режисера в обговоренні фільму взяв участь Іван Дзюба, який повідомив публіці про недавні таємні арешти серед української інтелігенції, назвав імена заарештованих. Його за попередньою домовленістю підтримав В’ячеслав Чорновіл, який вигукнув: «Хто проти тиранії – встаньте!».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...