ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові провели операцію на відкритому серці

Олег Дерев’янко

|

Львівські медики виконали одне з найважчих втручань на серці – операцію Феррацці. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі ЛМР.

Пацієнтом є 48-річний Сергій Ципко з міста Ковель. П’ять років тому йому діагностували гіпертрофічну кардіоміопатію. У нормі міжшлуночкова перегородка має бути не більше одного сантиметра, а у Сергія вона становила два з половиною сантиметра. Ця патологія призводить до порушень серцевого ритму, несправної циркуляції крові, що може спричинити раптову смерть.

«Найбільше мене турбувала задишка. Вона почала з’являтися не тільки під час фізичних навантажень, а й під час ходьби. Було дуже важко», – ділиться чоловік.

Спочатку Сергія лікували медикаментозно, але за останній рік консервативне лікування стало неефективним. Тож єдиним виходом була операція, яка тривала чотири години та минула успішно.

Щоб допомогти Сергію та поділитися досвідом лікування пацієнтів з львівськими фахівцями, провідний кардіохірург та заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, Костянтин Руденко, відвідав лікарню святого Пантелеймона. Спільно з львівськими лікарями він провів першу в історії регіону операцію Феррацці. Цей вид операції у кардіохірургії вважається одним із найскладніших, але водночас найбезпечніших для пацієнта.

«Під час втручання ми звільнили вихід із серця пацієнта, щоби відновити нормальне циркулювання крові між другим шлуночком та аортою. Зробили реконструкцію мітрального клапана і відновили його функцію, тим самим забравши повну симптоматику у пацієнта. Після реабілітації він зможе повноцінно жити», – пояснює суть цієї операції Костянтин Руденко.

Керівник центру серця та судин лікарні святого Пантелеймона підкреслює величезне значення цієї першої в історії Львова операції.

«Це значна подія для Першого медичного об’єднання і для міста Львова. І за таку можливість ми дякуємо Костянтину Руденку з Інституту Амосова. Ми разом провели це унікальне втручання. Таким чином, ми розширюємо програму раптової серцевої смертності в Україні, і відтепер пацієнти з усіх західних областей можуть звертатися за допомогою в нашу лікарню», – каже Роман Домашич.

Довідково:

Гіпертрофічна кардіоміопатія – це спадкове захворювання, що вражає міокард. На відміну від вроджених вад розвитку, при спадкових захворюваннях людина може народитися з абсолютно здоровим серцем і багато років навіть не підозрювати про загрозу. З часом недуга призводить до потовщення міжшлуночкової перегородки.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *