ОСТАННІ НОВИНИ

На вулиці Хмельницького археологи виявили матеріал княжих часів

|

Уламки керамічного посуду давньоруського часу знайшли археологи під час здійснення нагляду за земляними роботами на вулиці Б. Хмельницького, 27а у Львові. Йдеться про уламки горщиків та фрагмент стінки амфори, які науковці попередньо датують XIII-XIV століттями. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі НДЦ “Рятівна археологічна служба” Інституту археології НАН України.

«В одному з закладених шурфів ми зафіксували рештки двох археологічних об’єктів. Очевидно, один з них був господарського призначення, а інший – житлового. Об’єкти виявили на глибині4 метривід сучасної поверхні», – розповів керівник археологічної експедиції молодший науковий співробітник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Микола Шніцар.

Окрім давньоруського матеріалу, у шурфах на ділянці на вул. Хмельницького 27а археологи виявили рештки дерев’яної каналізації, яку попередньо датовано XVII-XVIII ст. «Це фактично дерев’яний жолоб, накритий зверху кришкою. Верхню частину цією каналізаційної конструкції ми мали нагоду добре дослідити на протяжності восьми метрів», – додав Микола Шніцар.

За словами директора «Рятівної археологічної служби» Олега Осаульчука, цьогорічні знахідки черговий раз підтверджують, що давньоруський Львів розпочинався саме на території між сучасними вулицею Б.Хмельницького та проспектом В.Чорновола (колишнє русло Полтви), на північ від площі Я.Осмомисла та вул. Торгової.

Нагадаємо, що цьогорічні дослідження на вул. Б. Хмельницького, 27а є продовженням археологічних робіт, які проводилися на цій ділянці у 2004 та 2013 рр. Тоді археологам вдалось виявити матеріал, який датується  XIII, а також XVII-XХ ст. 
Фото: прес-служба НДЦ РАС

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...