Ці ручки ні в кого не крали?!

Володимир САМУСЕНКО, «Ратуша»

|

“Брудна, смердюча афера”, – так назвав виявлену ним махінацію Ігор Секета, львівський пенсіонер.

“Найприкріше, що обдирати вирішили не якийсь там середній клас, а найбідніші верстви населення. Вони забирають у людей останнє”, — продовжує пан Ігор. Справді, вже не перший рік у львівських газетах безкоштовних оголошень з’являються щораз нові пропозиції заробити, не виходячи з квартири. Неодноразово читаючи у газетах оголошення київського “науково-виробничого товариства” “Альтекс”, яке пропонувало заробити декілька гривень, збираючи гелеві ручки, пан Ігор вирішив перевірити, чи це не чергова гра аферистів.

“Здебільшого, на такий шанс підробити пристають лиш найбідніші, адже ніхто із низькою, але стабільною заробітною платою, не примусить себе сидіти і збирати якісь там ручки”, – переконаний пан Секета. Якщо у “Вашому магазині” за одну зібрану ручку пропонували 0,05 грн, то в “Афіші” — 0,07 грн. Отже, якщо ваші руки спроможні зібрати бодай тисячу ручок у день можна заробити близько 70 гривень. Бонус для “ручкозбирачів” становить близько 100 грн. Щоб отримати такий бонус потрібно зібрати близько 15 партій ручок у місяць. З раннього ранку до пізньої ніченьки будемо збирати ручки…

Назва підприємства й адреса у Києві змусили пана Секету засумніватися у правдивості і прозорості намірів київських роботодавців. Окрім згаданого, підприємці “Альтекс” вимагали вислати їм ксерокопію паспорта, заповнені анкети з проханням надати роботу і квитанцію про оплату маленької застави. Розмір такої застави становив 27 грн 16 коп. Вказаний у листі директор підприємства “Альтекс”, Пірож­ніков Іван Сергійович переконував, що така застава необхідна, адже потрібно якось застрахувати надіслану поштою бандероль із ручками. Пан Ігор вирішив вивести роботодавців на чисту воду і все ж таки вислав вказану суму на рахунок у банку “Укрсоцбанк”. Також він вислав заказний лист із документами і довідкою про переведення зазначеної суми на рахунок. “Згодом мені повернули мій лист. У ньому йшлося про те, що за адресою, на яку мав надійти лист, немає жодної фірми “Альтекс”. Щодо бандерольки з ручками, то я її так і не побачив”, – розповідає пан Ігор. Натомість рахунок у банку, на який надсилали гроші, навпаки, був дуже дійсним. І гроші туди надійшли. Уявіть собі, що кожен десятий пенсіонер погодиться на ці умови … Афера з оборотом в декілька мільйонів гривень на рік, чи не так? Адже такі “роботодавці” не проводять набір “працівників” ближче до свого офісу у Києві. Чи мало пенсіонерів і бідних проживає у районі вул. Малиновського, 9 у Києві? Напевно, багато. А саме за цією адресою мало б працювати науково-виробниче товариство “Альтекс”. Такі оголошення оприлюднюють у провінції, подалі від уявної адреси підприємців і ближче до знедолених людей. Єдиною правдива річ у цій справі — рахунок у банку, на який надходять застави у розмірі 27 грн 16 коп. Перевірте, чи ви не натрапили на рахунок “ОКПО:28361009; МФО:311528; Р/c: 2600432077456 АКБ “Укрсоцбанк”. Можливо, краще не надсилати туди гроші…

“Аби зрозуміти, що це чергова афера, варто просто порахувати вартість пересилки поштою. Така пересилка набагато дорожча, ніж вартість усієї продукції, яка вам надійде. Чого варті ці ручки?!”, — підсумовує пан Секета.

Такі оголошення у газетах — традиційне явище, і визначити, хто є справжнім роботодавцем, насправді дуже важко. Цього разу ми надали вам інформацію, яка, можливо, застереже когось від необдуманих кроків. Щодо людей, які ховаються за такими підприємствами, їхньою діяльністю варто поцікавитися правоохоронним органам. Адже за рахунком у банку ховається ланцюжок людей, які вирішили по-своєму пограбувати найбідніших українців. І дозвольте повторити слова пана Секети: “Схоже на те, що це чергова брудна і смердюча афера”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *