Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Європейський Союз не зможе виконати свій план із постачання мільйона артилерійських снарядів в Україну до березня 2024 року через стан оборонного виробництва й бюрократичні перепони. Про це він сказав в ефірі національного телемарафону, повідомляє Європейська правда.
Міністра попросили прокоментувати публікацію Bloomberg, згідно з якою ЄС поінформував країни-члени, що зобов’язання надати Україні 1 мільйона артилерійських боєприпасів до березня 2024 року «навряд чи буде виконане».
«На жаль, агентство Bloomberg говорить правду. Є питання, і ми, скажімо так, багато і гучно б’ємо у дзвони», – відповів Кулеба.
Він додав, що причиною цієї проблеми є не відсутність політичної волі в ЄС, а «жалюгідний стан оборонної промисловості», а також «дуже багато несинхронізованих речей, дуже багато бюрократії».
«Європейський Союз працює над усуненням цих проблем, і саме тому, перебуваючи в Берліні, я закликав Європейський Союз розробити цілісну політику у сфері оборонних індустрій», – підкреслив голова МЗС.
За його словами, в ЄС уже почали вживати певні кроки для виправлення ситуації.
«Але треба швидше, треба більше. І ми тут дуже цінуємо підтримку Євросоюзу, але будемо їх підганяти. Тому що, знову ж таки, перед очима стоїть український піхотинець, а йому потрібні снаряди», – підсумував Кулеба.
Надання Україні боєприпасів стає все більш нагальним через те, що Росія змогла наростити власне виробництво, а також отримати відповідні поставки з Північної Кореї.
Як повідомляв Львівський портал, план прискореного постачання Україні артилерійських боєприпасів ЄС погодив ще у березні цьогоріч. Йшлося про 1 мільйон снарядів, які Євросоюз збирався передати ЗСУ протягом року. Для цього європейський оборонпром мав би суттєво збільшити свої виробничі потужності.
Після ухвалення такого рішення між деякими країнами-членами ЄС виникли суперечки, тож Євросоюз виділив 1 млрд євро на боєприпаси для України.
Наприкінці жовтня агентство Bloomberg повідомляло, що ЄС відстає від планів надати Україні мільйон боєприпасів. Тим часом НАТО підштовхує країни-члени Альянсу до подолання протекціоністських тенденцій та узгодження єдиного стандарту артилерійських боєприпасів задля збільшення їхнього виробництва.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба