ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині підліток потрапив у реанімацію через укус змії

Ольга Денисяка

|

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі від укусів змії у лікують двох підлітків із Львівщини. Цьогоріч уже четверо дітей до 18 років звернулись до  Центру після укусу плазунів. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі медзакладу.

17-річний мешканець Яворівського району йшов на пасовище, коли змія вискочила із трави і вкусила у ногу. Спочатку розгубився, бо досі у їхньому селі таких випадків не траплялось. Вдома батьки викликали швидку, навіть виїхали назустріч медикам автівкою.

«Потрібно було діяти швидко, адже у хлопця розвинулась важка анафілактична реакція – з’явились набряки дихальних шляхів, повік, блювання. У швидкій хлопцю ввели адреналін, і це врятувало йому життя», – розповів лікар-анестезіолог Центру Максим Ковальов.

Пацієнт досі залишається у відділенні інтенсивної терапії та реанімації.

13-річного Юліана зі Стрийщини змія вкусила у руку. Хлопчик сперся рукою на лавку поблизу церкви, не помітивши плазуна. Підліток відкинув її і побіг до батьків. Мама Юліана фельдшер, тож чітко знала, як діяти – знерухоміти кінцівку, обробити рану проточною водою чи антисептиком, накласти лід і звернутись за спеціалізованою медичною допомогою.

Старшого брата Юліана кілька років тому також лікували від зміїного укусу. Мама хлопців каже, що у їхньому районі це часто трапляється, а цього року уже кілька людей звертались до неї після укусів змій.

Лікар-анестезіолог Максим Ковальов розповів, що уже четверо дітей отримували медичну допомогу у  Центрі після зміїних укусів –  усі перебували у стані легкої та середньої важкості. Загалом до 20 пацієнтів з такими проблемами щорічно звертається до фахівців.

«Більше від наслідків дії отрути страждають діти молодшого віку і з малою масою тіла. Адже отримують більше отрути на кілограм ваги, і тому у них може бути більш виражена симптоматика та важчий стан при ушпиталенні», – додає Максим Ковальов.

Зазначимо, що Львівщина зазвичай є лідером серед регіонів, де люди найбільше страждають від укусів змій. За активний сезон-2022, тобто з весни до пізньої осені, в області плазуни покусали більше трьох десятків людей.

Найпоширенішою отруйною змією на території Львівщини є гадюка звичайна. Її забарвлення є мінливим – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині.

Місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях. Тому зі змією можна зустрітися під час відпочинку на природі, походу в ліс, на сінокосі та навіть під час роботи на присадибній ділянці.

Львівський портал раніше писав про те, як уникнути зустрічі зі змією, а також що робити, якщо вона таки вас вкусила. Детальніше читайте за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *