ОСТАННІ НОВИНИ

МОК рекомендував повернути росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі

Ольга Денисяка

|

МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити атлетам з Росії та Білорусі виступати на турнірах, що проводяться під їхньою егідою. Про це повідомив президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах за підсумками засідання Виконкому організації, передає Суспільне.

Очільник МОК назвав шість пунктів, що стосуються подальшої долі санкцій проти Росії та Білорусі у спорті. Бах відзначив, що атлетам цих країн дозволено змагатися, однак за дотримання певних умов.

  1. Атлети з Росії та Білорусі мають змагатися лише як нейтральні атлети.
  2. Команди з Росії та Білорусі не можуть змагатися.
  3. Атлети та персонал, які активно підтримують війну, не можуть змагатися.
  4. Атлети, які мають контракт з російською та білоруською арміями, не можуть змагатися.
  5. Інші нейтральні атлети, яким дозволено змагатися, мають відповідати усім вимогам, зокрема антидопінгових правил.
  6. Санкції проти Росії та Білорусі як держав мають залишатися у силі: заборона на проведення змагань, а також символіки, відвідування міжнародних заходів.

Водночас, Томас Бах відзначив, що питання участі спортсменів з Росії та Білорусі на Олімпіадах 2024 та 2026 років не розглядалося.

Перед ухваленням рішення президент МОК звертав увагу на те, що під час повернення спортсменів з Росії та Білорусі до змагань буде враховано принцип «вибіркового усунення». Відзначалося, що до змагань під нейтральним прапором зможуть бути допущені лише ті спортсмени, які активно не висловлюються на підтримку війни в Україні. В іншому разі їхні дії вважатимуться порушенням Олімпійської хартії й передбачатимуть подальше відсторонення.

В Україні перед засіданням Виконкому МОК відзначали, що повернення спортсменів з Росії та Білорусі під нейтральним прапором «не є покаранням» для них і закликали організацію відмовитися від цього рішення.

Як повідомляв Львівський портал раніше, незважаючи на початок війни Росії проти України, чим РФ та Білорусь порушили «Олімпійське перемир’я», Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виступив за допуск російських і білоруських спортсменів до участі в змаганнях, що проводяться в Азії. Таке рішення прийнято на пропозицію Олімпійської ради Азії.

Водночас Європарламент засудив рішення МОК про допуск російських спортсменів до Олімпіади.

Спеціальна доповідачка ООН та експертка в галузі культурних прав та сучасних форм расової дискримінації та ксенофобії Александра Ксантакі заявила, що російські і білоруські спортсмени, які порушили «Олімпійське перемиря», мають повернутися на Олімпійські ігри в Парижі-2024 року. Вона переконана, що мають право змагатися навіть ті спортсмени, які могли брати безпосередню участь у вторгненні в Україну.

У лютому група щонайменше з 35 країн, зокрема США, Німеччина, Франція, Велика Британія і Японія, заявили що вимагатимуть відсторонення спортсменів з РФ та Білорусі від участі в Олімпійських іграх 2024 року.

Базу російських спортсменів, які підтримали повномасштабний напад РФ на Україну можна переглянути тут.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *