ОСТАННІ НОВИНИ

Проєкт на 11 млн євро: посадовець «Львівтеплоенерго» напав на директора фірми-субпідрядника

Омелян Шевчук

|

Вісім років тому Львів отримав грант від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) на встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у багатоповерхівках для економії тепла та коштів мешканців. Станом на сьогодні проект опинився на межі зриву через бюрократичні процедури. Натомість відповідальний за втілення проекту посадовець комунального підприємства «Львівтеплоенерго» влаштовує розбірки і застосовує фізичну силу до виконавців робіт. Про це Львівському порталу повідомили субпідрядні організації – львівські компанії «Екопавер» та «Біопавер-інжиніринг».

« Історія проєкту і стан справ

У 2013 році разом з кредитом ЄБРР у 20 млн євро на поліпшення енергоефективності системи теплопостачання Львів отримав 10 млн євро гранту. Грантові кошти були передбачені на встановлення індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках на Сихові.

Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) – це спеціальна автоматизована установка, яка встановлюється в будинку для регулювання температури подачі теплоносія залежно від погоди. Обладнання дозволяє економити ресурси та кошти мешканців.

ЄБРР подарував львів’янам 10 млн грн на таку модернізацію. Загальна вартість проекту трошки більша – понад 11 млн євро. За ці кошти заплановано встановити 409 ІТП у Сихівському районі Львова.

Влітку 2017 року «Львівтеплоенерго» провело тендер. Підрядником робіт стала литовська компанія «Axis Industries». У рамках проекту підрядник постачає до Львова перевірене в Європі німецьке обладнання. Його монтаж та будівельні роботи виконують субпідрядні організації – львівські компанії «Екопавер» та «Біопавер-інжиніринг». Влітку 2019 року львівська мерія радісно повідомила про початок робіт – встановлення перших ІТП на Сихові, проект мав завершитися за 2,5 року. Жодної інформації про наступні етапи не оприлюднювали. На сьогодні проект опинився на межі зриву через бюрократичні перепони.

Хто винуватий?

У ЛМКП «Львівтеплоенерго» за втілення проекту відповідає спеціально призначений заступник директора з реалізації проекту ЄБРР Сергій Клименко.

Наприкінці квітня 2021 року підрядник скерував листи, директору ЛМКП «Львівтеплоенерго», де вказав на необґрунтовані бюрократичні процедури та бездіяльність Серія Клименка, які загрожують зривом проекту.

Зокрема, підрядник повідомив про завершення будівельних та монтажних робіт на більшості об’єктів (на 379 об’єктах з 409 завершені будівельні роботи, на 322 – монтажні). Ще на восьми об’єктах роботи повністю припинені з вини замовника – «Львівтеплоенерго» не змогло отримати згоду мешканців, тому люди не дають доступу субпідрядникам до приміщень або перешкоджають роботам. Монтаж обладнання на решту об’єктах триває.

Зі свого боку «Львівтеплоенерго» зволікає із введенням в експлутацію вже готових ІТП та боргує кошти виконавцям робіт. Так, восени минулого року «Львівтеплоенерго» запустило в роботу 76 ІТП, які працювали цілу зиму, але досі жоден з них офіційно не введений в експлуатацію.

Сергію Клименку не сподобалося, що виконавці робіт пишуть скарги на нього. 18 травня після наради щодо цього проекту, яка проводилася у приміщенні «Львівтеплоенерго» на Сихові, Сергій Клименко напав на директора фірми-субпідрядника, завдав удар ногою, погрожував йому фізичною розправою та знищенням майна. Відповідальний за втілення проекту посадовець навіть схопив металеву трубу, якою намагався вдарити директора фірми-субпідрядника та пошкодити його автомобіль. Причина хуліганського вчинку з боку Сергія Клименка незрозуміла. Навряд чи ця сутичка виникла через жінку. Очевидно, у Клименка якась своя мотивація так діяти – адже вартість проекту складає понад 11 млн євро.

Щодо цього інциденту потерпілий звернувся з заявою в поліцію.

Хто такий Сергій Клименко?

Заступник директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» з питань реалізації проекту ЄБРР Сергій Клименко, на якого скаржиться підрядник, прибув працювати до Львова зі столиці. Подейкують, що на цю посаду йому допоміг влаштуватися тепер вже колишній керівник ЛКП «Зелене місто», теж киянин, який займався проектом щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Львові за європейські кошти. Наразі столичні менеджери не продемонстрували успіхів для львів’ян – ні сміттєвий завод не збудований, ані проект щодо встановлення ІТП не завершений.

У той же час, 54-річний Сергій Клименко показав непогані особисті успіхи. За 2020 рік він задекларував понад 350 тис. грн зарплати у «Львівтеплоенерго» та 37 тис. доларів готівкою. Того ж року купив новий автомобіль Peugeot 3008 за 840 тис. грн.

Навряд чи личить столичному менеджеру махати ногами та бігати з трубою за львівськими субпідрядниками. Цікаво, як на цю ситуацію зреагують у Львівській міськраді. На момент виходу публікації інформації від мерії про відсторонення Сергія Клименка від виконання обов’язків у зв’язку із хуліганським вчинком немає», – зазначають субпідрядні організації.

Львівський портал також також звернувся по коментар до заступника директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» Сергія Клименка та готує його відповідь.

Фото: ЛМР

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *