Територію Голосківського кладовища, яке є найбільшим цвинтарем у Львові, де офіційно дозволені поховання, збільшать на 32,5 га. Відповідне рішення 25 лютого ухвалила сесія Львівської міської ради, передає кореспондент Львівського порталу.
Так, депутати затвердили ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в урочищі «Голоско».
Йдеться про дві земельні ділянки площею 2 га та 30,5 га, завдяки яким розширять територію Голосківського кладовища.
Як розповів Львівському порталу в.о. директора департаменту містобудування Сергій Коровайник, вищезгадана ділянка площею 2 га технічно підходить під спорудження крематорію, проте без остаточного рішення сесії нічого на ній будувати не будуть. Наразі ця земля просто буде приєднана до Голосківського цвинтаря.
Своїм рішенням мерія доручила ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» здійснити реєстрацію двох нових ділянок. Після цього площа Голосківського кладовища з майже 75 га зросте до 107,5 га.
Зазначимо, Голосківський цвинтар є одним із трьох у Львові, де зараз дозволені поховання. Ще в 2019 році депутати наголошували на тому, що тут місця вистачить лише на кілька років. Тому міського голову Андрія Садового закликали знайти землю під нове кладовище або під розширення Голосківського, а також збудувати крематорій.
Загалом у Львові є 12 кладовищ, втім лише на трьох дозволені поховання: на Голосківському, Сихівському та на цвинтарі в Рясному. На двох останніх вже закінчується місце для поховань. За даними мерії, щодня у Львові в середньому проводять 23-25 поховань.
Нагадаємо, більше ніж половина львів’ян хоче крематорій у місті Кремація померлих є суттєво дешевшою, ніж традиційне поховання. Детальніше про ідею спалювання померлих у Львові та думки фахівців із цього приводу читайте тут.
Ідею спорудження крематорію підтримала й церква, але за умови, що прах потім все одно віддаватимуть землі.
Для роботи крематорію Львів планував придбати дві багаторівневі печі у лізинг (кредит у майновій формі). Але зробити це депутати торік не дозволили, оскільки самі печі мали обійтися у 54 млн грн, а за три роки лізингу із міського бюджету треба було б заплатити ще майже 31 млн грн.
Додамо, що кращий проєкт міського крематорію мають визначити на всеукраїнському конкурсі.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба