Львівська міська рада сподівається отримати близько 760 млн грн позики від ЄБРР у межах спеціальної «ковід»-програми. Кошти планують витратити на потреби великих комунальних підприємств. «За» відповідну ухвалу у четвер, 25 лютого, проголосували під час сесії 59 депутатів, передає кореспондент Львівського порталу.
Так, сесія Львівської міськради із третьої спроби таки дала згоду на участь у Програмі підтримки муніципалітетів України в межах надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку для протидії наслідків поширення Covid-19.
Це означає, що мерія подасться на спеціальну «ковідну» програму ЄБРР, у межах якої банк дає кредити українським містам.
Таким чином Львів претендує на отримання до 22 млн євро позики, яка еквівалентна сумі близько 760 млн грн. Ці кошти Львівська міська рада має повернути протягом трьох років, пільговий період становить один рік. Відсоткова ставка – до 3% у євро та до 12% у гривні.
Всі гроші Львів збирається витратити на фінансування комунальних підприємств, які вже раніше співпрацювали є ЄБРР, а тепер, у часи панднмії коронавірусу, «зазнали негативного впливу Covid-19».
Попередньо відомо, що підприємствами, яким дадуть кредитні кошти, є: ЛКП «Львівелектротранс», ЛКП «Львівавтодор», ЛМКП «Львівводоканал», ЛКП «Зелене місто» та ЛМКП «Львівтеплоенерго». Остаточний перелік ЛКП ще має затвердити ЄБРР.
Як вказано у пояснювальній записці до ухвали, кошти підприємства зможуть використати, зокрема, для реструктуризації своїх існуючих кредитів.
Під час обговорення депутати наголошували, що в майбутньому будуть контролювати розподіл і використання всіх кредитних коштів. Для цього вони ініціюють створення наглядових рад при комунальних підприємствах.
Своїм рішенням депутати доручили департаменту економічного розвитку підготувати і подати необхідні документи на участь у «ковідній» програмі ЄБРР. Також міський голова Львова має підписати договір про відповідні наміри мерії.
Нагадаємо, що торік сесія Львівської міської ради (попереднього скликання) з ініціативи Андрія Садового вже вдвічі намагалась дати «добро» на участь у цій «ковід»-програмі ЄБРР. Щоразу цю ідею депутати не підтримували.
Взяти кредит ЄБРР міський голова пропонував через дірку у бюджеті, яка утворилась через пандемію коронавірусу. У зв’язку цим, за словами Садового, бракувало коштів на зарплати комунальникам. Працівники ЛКП виходили на протест, але згодом питання зарплат у мерії таки врегулювали і без нових позик.
Як писав Львівський портал, загалом у 2020 році бюджет Львова недоотримав 1 млрд грн через пандемію коронавірусу.
Додамо, що Львів вже набрав кредитів на понад 5,1 млрд грн. Ще є близько 2,7 млрд грн облігацій, на випуск яких Львівська міська рада вже дала згоду, а також лізингові закупівлі. За попередніми підрахунками, віддавати всі борги місто буде до 2041 року.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба