Близько 60 компаній і щонайменше 30 аналітичних центрів об’єдналися в Центр економічного відновлення, на базі якого розроблятиметься Національна економічна стратегія-2030. Про це повідомив один із співзасновників центру Андрій Длігач передає Інтерфакс-Україна.
«Центр економічного відновлення став платформою для уряду під час розробки економічної стратегії України», – написав Длігач у «Фейсбуці» за підсумками зустрічі топ-менеджерів і власників найбільших компаній із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і головою НБУ Кирилом Шевченком, яка відбулася 14 серпня.
Згідно з інформацією на сайті Центру, платформа об’єднала 30 українських «мозкових центрів» і 60 представників бізнесу. Серед аналітичних центрів – Інститут економіки та прогнозування НАН України, Advanter Group, Разумков-центр, Український інститут майбутнього, Укрпромзовнішекспертиза, EasyBusiness.
Серед компаній до платформи приєдналися: Allseeds, «ArcelorMittal Кривий Ріг», енергохолдинг ДТЕК, «Енергомашспецсталь», «Інтерпайп», транспортно-експедиторська компанія «Лемтранс», «Метінвест», МХП, НАК «Нафтогаз», SmartEnergy, Galicia, дистриб’ютор сигарет «Тедіс Україна», Група терміналів TIS, «Нібулон», Ukrlandfarming, UNIT, а також фармкомпанія «Дарниця».
За словами Длігача, на вересень заплановано початок публічної дискусії, в жовтні мають з’явитися напрацювання, а в грудні – підсумковий документ і серія постанов уряду, проекти законів, а також державні цільові програми зі стартом в 2021 році для запуску фінансування.
«Платформа центру – це відкрита можливість приєднатися до створення єдиної економічної візії. Ми отримаємо конкретні вектори розвитку, які узгоджені владою, бізнесом, громадським та експертним середовищем, регіональними елітами», – зазначив Андрій Длігач.
«Дорожню карту опублікуємо найближчим часом. Зараз збираємо союзників», – додав він.
Нагадуємо:
Як повідомлялося, 14 серпня відбулася зустріч прем’єр-міністра з представниками великого бізнесу за участю представників Офісу президента і керівництва Національного банку України.
На порядку денному стояла Розробка національної економічної стратегії України на найближчі десять років. На зустрічі були присутні власники і топ-менеджери понад 50 компаній.
Під час зустрічі були представлені сім векторів розвитку України, які ляжуть в основу розробки «Національної стратегії 2030»: промисловість, агросектор, видобуток, транспортні коридори, IT і R&D, інфраструктура та енергетичний сектор.
Український інститут майбутнього – український аналітичний центр, що формулює рекомендації до дій. Цікаво, що він також допомагав розробляти стратегію розвитку Львова до 2030 – стратегію, з якою Ігор Васюник йде як кандидат на вибори мера Львова.
Андрій Котенський