Клінічні випробування, які здійснювалися командою вчених із Оксфордського університету, довели дієвість дексаметазону – відносно дешевого й поширеного препарату – в лікуванні коронавірусної хвороби. Про це повідомляє Громадське з посиланням на BBC.
У межах клінічних випробувань дексаметазон роздали близько двом тисячам пацієнтів у лікарнях. Їх порівняли з контрольною групою з майже 4000 людей, яким дескаметазон не давали.
З’ясувалося, що в пацієнтів, підключених до апарату штучної вентиляції легень, смертність у групі, яка приймала дексаметазон, знизилася з 40% до 28%. А серед тих, хто потребував кисню, – з 25% до 20%.
За оцінками дослідників, використання дексаметазону у Великій Британії могло б урятувати до 5000 людей, які померли від COVID-19. А порівняна дешевизна робить його доступним і для відносно бідних країн.
«Це єдиний на сьогодні препарат, який показав настільки значне зниження смертності від коронавірусної хвороби. Це значний прорив», – стверджує керівник програми клінічних випробувань професор Пітер Горбі.
Зазначимо, дексаметазон – синтетичний препарат із групи глюкокортикоїдних гормонів. Препарат має протизапальну, протиалергічну та імуносупресивну дію.
Зазначимо, в Україні наразі досліджують чотири різні лікарські препарати для боротьби з коронавірусною інфекцією.
4 травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав указ щодо клінічного випробування препарату у декількох медзакладах України. Серед них є і Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня. Проте станом на 27 травня в інфекційній лікарні лише троє пацієнтів погодились випробувати ліки «Біовен» від коронавірусу.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пообіцяв 1 млн доларів тим науковцям, які винайдуть вакцину від коронавірусної інфекції.
У ВООЗ стверджували, що коронавірус не зникне, допоки вчені не розроблять вакцину і її не почнуть масово застосовувати.
Вероніка Рой