ОСТАННІ НОВИНИ

Сміттєпереробний завод на вулиці Пластовій: суд «дав добро» на будівництво

Соломія Головіна

|

Львівський окружний адміністративний суд 22 квітня прийняв ухвалу про закриття провадження щодо визнання протиправним рішення виконкому про затвердження містобудівних умов для будівництва сміттєпереробного комплексу на вул. Пластовій у Львові. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

 

«Разом із тим суд скасував заходи забезпечення позову, зокрема, призупинення вищезгаданого рішення виконавчого комітету. Тобто наразі немає підстав для обмеження дії містобудівних умов та обмежень.Таке рішення обумовлене тим, що суд не встановив порушень прав позивача, необхідних для захисту в порядку адміністративного судочинства», – зазначають у ЛКП «Зелене місто».

Як повідомляв Львівський портал, Львівський окружний адміністративний суд зупинив дію містобудівної документації на будівництво сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13, яку видав виконавчий комітет Львівської міськради ще наприкінці 2018 року.

Містобудівні умови та обмеження оскаржувала у суді громада мікрорайонів Знесіння та Кривчиці, яка активно протестує проти зведення сміттєпереробного комплексу на вул. Пластовій, 13.

Зазначимо, проєкт сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13 вже пройшов комплексну державну будівельну експертизу, а також отримав висновок Мінекології, яке підтвердило безпечність майбутнього комплексу.

Ще влітку 2018 року у Києві мерія підписала угоду на отримання 35 млн євро кредиту від ЄБРР на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові та на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.

Зводити сміттєвий комплекс на вул. Пластовій спочатку зголосилися 12 компаній, згодом цей список зменшився вже до 5 фірм. Тендер, який оголосили влітку 2018 року, досі триває.

Додамо, що свої технічні пропозиції щодо будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові ЛКП «Зелене місто» надіслали чотири учасники тендеру.

Як повідомляв Львівський портал, міський голова Львова Андрій Садовий щоразу називає різні дати старту будівництва сміттєпереробного заводу: спочатку його мали розпочати з 2019 року, потім мер відтермінував цей процес до осені 2019-го. А нещодавно в ЛКП «Зелене місто» назвали вже іншу дату початку будівництва сміттєвого комплексу.

Проти сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13 регулярно протестує громада мікрорайонів Знесіння та Кривчиці. Люди вважають, що такий комплекс стане ще однією екологічною катастрофою у їхніх районах. Востаннє акцію протесту люди влаштовували наприкінці 2019 року.

Позицію місцевих жителів підтримували деякі депутати міськради Львова, вони закликали Андрія Садового розглянути альтернативу земельній ділянці на вулиці Пластовій, 13 для будівництва сміттєвого заводу. Втім мер відстоював свою позицію і запевняв, що майбутній комплекс буде екологічно чистим об’єктом.

Детальніше читайте у нашому матеріалі «Екологічне лихо чи прорив? Яким буде новий сміттепереробний завод і станція компостування у Львові».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *