ОСТАННІ НОВИНИ

Зрив опалювального сезону у Новому Роздолі та Новояворівську. Із горе-управителем достроково розірвали угоду і обрали нового

Соломія Головіна

|

Для Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ відібрали нового управителя – дочірнє підприємство концерну  «Нафтогаз». Про це сьогодні, 13 листопада, йшла мова під час офіційного візиту на Львівщину прем’єр-міністра України Олексія Гончарука через зриву опалювального сезону у двох містах області.

 

«Це велика державна компанія, в якої нема ні арештованих рахунків, ні боргів, у них є ресурси. Якщо ми передамо цей об’єкт їм, будемо впевнені, що з вами розрахуються, що у вас будуть нормальні стабільні зарплати, що вам на початку дадуть підйом», – сказв прем’єр під час зустрічі з працівниками Новороздільської ТЕЦ.

Своєю чергою голова АРМА Антон Янчук нагадав, що розпорядження уряду дозволило агентству застосувати спрощену процедуру відбору нового управителя за так званою переговорною процедурою. Це і дало можливість визначити нового управителя.

Реклама партнерів

«Вона вже здійснена тендерним комітетом, АРМА відібрано нового управителя. Кандидатуру нового управителя запропонувала група «Нафтогаз». Це потужний гравець, який має необхідний досвід, навички, ресурси. І це дає нам повну впевненість у тому, що новий управитель зможе вирівняти ситуацію та забезпечити опалювальний сезон. Нараз ми бачимо повністю неконструктивну позицію попереднього управителя «Гарант Енерго М» в частині виходу з цього управління, передачі потужностей новому управителю», – сказав посадовець.

При цьому він додав, що було проаналізовано укладений договір з ПП «Гарант Енерго М» і зроблено висновок, що він містить низку підстав для його дострокового припинення в односторонньому порядку.

«Однією з таких умов є критичні порушення істотних зобов’язань таким управителем. Вже було проведено низку заходів з моніторингу ефективності управління, є складений звіт про неналежне управління «Гарант Енерго М» арештованим майном обох ТЕЦ, За законом такий висновок є підставою для дострокового припинення договору. Те саме передбачено і самим договором управління. Також там є окрема норма, яка говорить про те, що у разі встановлення фактів істотного порушення умов управителем, останній, підписуючи договір управління, заочно  дає згоду на припинення цього договору… Нам залишається звернутися до нотаріуса для завершення оформлення цього припинення», – наголосив Антон Янчук.

Нагадаємо, у Facebook голова Львівської ОДА Маркіян Мальський інформував, що наступним управителем може стати дочірня компанія «Нафтогаз Україна» – «Нафтогаз Тепло» і з нею тривають перемовини.

Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час брифінгу щодо ситуації з опалювальним сезоном на Львівщині заявила, що розраховує на те, що вже 17-18 листопада у містах Новояворівськ та Новий Розділ буде тепло. Також посадовиця зауважила, що участь у відборі нового управителя обох ТЕЦ погодилась взяти група «Нафтогаз України».

Раніше Львівський портал писав про те, що ще на початку вересня депутати Львівської облради зверталися до прем’єра та АРМА щодо критичної ситуації із запуском опалювального сезону в Новому Роздолі та Новояворівську.

Згодом через загрозу зриву опалювального сезону у двох містах на Львівщині оголосили надзвичайну ситуацію.

Додамо, нещодавно голова Львівської ОДА Маркіян Мальський повідомляв, що робота щодо проблемних ТЕЦ не припиняється. Відтак, за його словами, настав час, щоб управителі ТЕЦ зробили свою роботу: забезпечили транспортування газу на Новороздільську та Новояворівську ТЕЦ, на 100% погасити борг перед колективом, здійснити ремонт систем та їх запустити.

10 листопада серез загрозу зриву опалювального сезону мешканці Новояворівська перекрили міжнародну трасу.

В кінці жовтня з резервного фонду обласного бюджету виділено майже 2 млн грн для здійснення заходів із запобігання виникненню надзвичайної ситуації та недопущення зриву опалювального сезону у містах Новояворівськ та Новий Розділ. Під час сесії Львівської облради 29 жовтня 14 млн грн спрямували зокрема і на те, щоб вирішити проблему тепла у обох містах.

Рішення про виділення фінансування ухвалили і органи місцевого самоврядування.  Так, 25 жовтня сесією Новояворівської міської ради виділено 300 тис. грн та Яворівською районною радою 1 млн 771 тис. грн.

Вже 1 листопада ми повідомляли, що з резервного фонду обласного бюджету виділили ще 2,7 млн грн.

Через  критичну ситуацію із опалювальним сезоном мер Нового Роздолу Андрій Мелешко подав у відставку. Згодом стало відомо, що він таки пішов на лікарняний.

Нагадаємо, на початку 2018 року у Львові затримали службовців Новояворівської ТЕЦ (ТОВ «Енергія-Новояворівськ»), Новороздільської ТЕЦ (ТОВ «Енергія-Новий Розділ») і ТОВ «Енергія». Їх підозрюють у заволодінні 300 млн кубометрів природного газу на понад 1,4 млрд грн. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Згодом Новояворівську й Новороздільську ТЕЦ заарештували і передали Національному агентству з питань виявлення, розшуку і управління активів, одержаних внаслідок корупційних та інших злочинів (АРМА). Остання визначила для них нового управителя – «Гарант Енерго М».

Після цього у Новояворівську і Новому Роздолі був зрив опалювального сезону, із ТЕЦ масово звільнялися працівники. Аби повернути людей назад, новий управитель заманював їх премією, розміром у половину зарплати.

Як бачимо, цього року проблема із запуском опалювального сезону у цих двох містах Львівщини знову повторилася.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.