ОСТАННІ НОВИНИ

Очікуємо, що 18 листопада Новояворівськ та Новий Розділ будуть з теплом, — Альона Бабак

Вероніка Рой

|

Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час брифінгу щодо ситуації з опалювальним сезоном на Львівщині заявила, що розраховує на те, що вже 17-18 листопада у містах Новояворівськ та Новий Розділ буде тепло. Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.

 

Альона Бабак зазначила, Кабмін, регулятори, Львівська облдержадміністрація, мерії міст Новояворівськ та Новий Розділ спільно допомагали управителю ПП «Гарант Енерго-М» запустити об’єкти. Однак, попри цю підтримку управитель так і не розпочав опалювальний сезон.

При цьому, починати процедуру відбору нового управителя за звичайними правилами у жовтні було небезпечно.

«По-перше, звичайні конкурсні процедури АРМА тривають довго — від 1 місяця і більше, що в умовах початку опалювального сезону несе велику загрозу його зриву. По-друге, не було бажаючих взяти ці станції в управління, а відтак, у разі перезапуску конкурсу в звичайній процедурі, ТЕЦ взагалі могли лишитись без управителя взимку», — зазначила міністр.

Відтак уряд розпорядженням від 6 листопада надав можливість АРМА застосувати спрощену процедуру відбору управителя – переговорну процедуру згідно Закону «Про публічні закупівлі». Завдяки втручанню уряду, участь у відборі управителя цих ТЕЦ погодилась взяти група «Нафтогаз України».

«Представники групи «Нафтогаз України» вже працюють в містах Новояворівськ та Новий Розділ для координації вирішення технічних питань запуску опалювального сезону та комунікації з персоналом станцій. Сьогодні на засіданні тендерного комітету АРМА, мають обрати переможця цієї переговорної процедури, розірвати договір з ПП «Гарант Енерго-М» та укласти новий договір з новим управителем. До кінця тижня мають бути врегульовані юридичні питання. Очікуємо, що вже до 17-18 листопада у містах Новояворівськ та Новий Розділ буде тепло. Ми закликаємо НКРЕКП, Антимонопольний комітет та інших регуляторів терміново вирішити всі процедурні питання видачі відповідних дозвільних документів новому управителю для початку роботи», — сказала Альона Бабак.

Вона зазначила, що уряд розраховує на помірковану позицію попереднього управителя, який не буде саботувати передачу управління станціями новому управителю.

Раніше Львівський портал писав про те, що ще на початку вересня депутати Львівської облради зверталися до прем’єра та АРМА щодо критичної ситуації із запуском опалювального сезону в Новому Роздолі та Новояворівську.

Згодом через загрозу зриву опалювального сезону у двох містах на Львівщині оголосили надзвичайну ситуацію.

Додамо, нещодавно голова Львівської ОДА Маркіян Мальський повідомляв, що робота щодо проблемних ТЕЦ не припиняється. Відтак, за його словами, настав час, щоб управителі ТЕЦ зробили свою роботу: забезпечили транспортування газу на Новороздільську та Новояворівську ТЕЦ, на 100% погасити борг перед колективом, здійснити ремонт систем та їх запустити.

10 листопада серез загрозу зриву опалювального сезону мешканці Новояворівська перекрили міжнародну трасу.

В кінці жовтня з резервного фонду обласного бюджету виділено майже 2 млн грн для здійснення заходів із запобігання виникненню надзвичайної ситуації та недопущення зриву опалювального сезону у містах Новояворівськ та Новий Розділ. Під час сесії Львівської облради 29 жовтня 14 млн грн спрямували зокрема і на те, щоб вирішити проблему тепла у обох містах.

Рішення про виділення фінансування ухвалили і органи місцевого самоврядування.  Так, 25 жовтня сесією Новояворівської міської ради виділено 300 тис. грн та Яворівською районною радою 1 млн 771 тис. грн.

Вже 1 листопада ми повідомляли, що з резервного фонду обласного бюджету виділили ще 2,7 млн грн.

Через  критичну ситуацію із опалювальним сезоном мер Нового Роздолу Андрій Мелешко подав у відставку. Згодом стало відомо, що він таки пішов на лікарняний.

Нагадаємо, на початку 2018 року у Львові затримали службовців Новояворівської ТЕЦ (ТОВ «Енергія-Новояворівськ»), Новороздільської ТЕЦ (ТОВ «Енергія-Новий Розділ») і ТОВ «Енергія». Їх підозрюють у заволодінні 300 млн кубометрів природного газу на понад 1,4 млрд грн. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Згодом Новояворівську й Новороздільську ТЕЦ заарештували і передали Національному агентству з питань виявлення, розшуку і управління активів, одержаних внаслідок корупційних та інших злочинів (АРМА). Остання визначила для них нового управителя – «Гарант Енерго М».

Після цього у Новояворівську і Новому Роздолі був зрив опалювального сезону, із ТЕЦ масово звільнялися працівники. Аби повернути людей назад, новий управитель заманював їх премією, розміром у половину зарплати.

Як бачимо, цього року проблема із запуском опалювального сезону у цих двох містах Львівщини знову повторилася.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...