ОСТАННІ НОВИНИ

«Торги» за Центр опіки сиріт: у Ганущина натякнули, що 40 мільйонів витратять на потреби області

Наталя Дуляба

|

40 мільйонів гривень, які міська рада Львова збирається перерахувати в обласний бюджет за приміщення на вул. Короленка, 7, Львівська облрада планує витратити на потреби громад, а не на ремонт цього об’єкта. Про це сьогодні, 16 липня, йшлося під час апаратної наради у Львівській ОДА, передає кореспондент Львівського порталу.

 

Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус під час наради звернув увагу на те, що бюджету можуть не надійти 40 мільйонів гривень за приміщення на вул. Короленка, 7. За його словами, область чекає на перерахування цих коштів, втім вона не впевнена, чи скерує міська рада Львова цю суму.

«Був гарантійний лист від міського голови Львова про перерахування 40 мільйонів гривень субвенції в обласний бюджет. На жаль, минулого тижня сесія Львівської міської ради відповідного рішення не прийняла. Тому у нас виникає загроза ненаповнення бюджету розвитку, а 40 мільйонів гривень – це помітна сума. Тож варто було б звернути увагу Львівській міськраді на це, хай би вона прояснила ситуацію, чи планується цей трансфер, щоб ми розуміли, чи можемо ми розраховувати на ці кошти, чи ні. Якщо ж ні, то нам слід ініціювати інші рішення стосовно цього майна», – заявив Андрій Білоус.

Реклама партнерів

Також він зауважив, що на ці кошти очкують саме громади області, де ще не реалізували заплановані роботи. Таким чином Білоус натякнув, що 40 мільйонів гривень Львівська облрада збирається витратити на власні потреби, а не на ремонт будівлі на вул. Короленка, 7, як це пропонували депутати міської ради.

Зазначимо, що рішення про викуп будинку на вул. Короленка, 7 міська рада Львова має прийняти до 1 серпня, а перерахувати кошти в обласний бюджет – до 1 вересня. Якщо мерія цього не зробить, то облрада не віддасть Львову цього приміщення.

Питання про виділення коштів для викупу цього приміщення Львівська міська рада розглядала спочатку 20 червня, потім – 11 липня, проте жодного рішення прийняти так і не змогла. Так, депутати неодноразово наголошували, що область може використати всі перераховані кошти на власні об’єкти, а будівля на вул. Короленка й надалі перебуватиме у занедбаному стані. Тому вони пропонували викупити це приміщення за 1 гривню, а 40 мільйонів гривень зарезервувати на його реконструкцію, аби тут вдалося якомога швидше створити Центр опіки сиріт.

Зрештою, депутати міської ради тільки пересварились із мером, а грошей так і не виділили. До викупу цього об’єкта Львівська міська рада повернеться на наступній сесії, яку позачергово мають провести ще до кінця липня.

Сьогодні під час апаратної наради у ЛОДА керуюча справами виконкому Львівської міськради Марта Литвинюк запевнила, що мер знайде порозуміння з депутатами щодо викупу приміщення.

«Міський голова скличе позачергову сесію заради цього питання. Можливо, через два тижні, можливо, на початку серпня. Думаю, що міський голова знайде порозуміння з депутатським корпусом», – додала Марта Литвинюк.

Нагадаємо, на вул. Короленка, 7 знаходиться колишня школа-інтернат, у якій зараз діє Центр опіки сиріт УГКЦ. 27 лютого Львівська обласна рада, яка є власником цього приміщення, спочатку продала його на аукціоні завуальованому покупцю, після цього суд призупинив продаж. Через кілька місяців, наприкінці травня, Львівська обласна рада таки погодилась продати місту приміщення на вул. Короленка, 7 за 40 млн грн.

Як повідомляв Львівський портал, проти виселення Центру опіки сиріт виступали небайдужі львів’яни, які створили петицію до міськради із проханням стати на захист дітей. Також священнослужителі збирали кошти для викупу будівлі, у Львові проводили благодійні концерти, під час яких теж збирали гроші.

Після передачі приміщення на вул. Короленка, 7 УГК збирається створити Дім милосердя для дітей-сиріт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...