ОСТАННІ НОВИНИ

У приміщенні школи-інтернату, яке продає обласна рада, хочуть відкрити Дім Милосердя для дітей-сиріт

Вероніка Рой

|

У Львові може розпочати роботу Дім Милосердя Святого Миколая. Запрацювати Дім Милосердя мав би на вулиці Короленка,7 – у приміщенні, яке Львівська обласна рада вирішила продати з аукціону. Про концепцію закладу сьогодні, 12 лютого, під час брифінгу розповів голова Центру опіки сиріт Львівської архиєпархії УГКЦ о. Роман Прокопець, передає кореспондент Львівського порталу.

 

За його словами, нещодавно архієпископ та митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви владика Ігор (Возняк) затвердив концепцію діяльності Дому Милосердя Святого Миколая Центру опіки сиріт, який мав би знаходиться у Львові на вулиці Короленка, 7.

«Суть цієї концепції полягає у тому, що це має бути Дім відкритий для потребуючих, Дім відкритий для дітей-сиріт, які тут зможуть знайти впершу чергу, опіку та  духовну поживу. Проекти, які впродовж 10 років Центр опіки сиріт здійснює на теренах Львова та області, мають можливість реалізуватись. Тому що кожен з тих проектів, які реалізовує Центр, був народжений від потреб дитини-сироти, з якою капелан чи волонтер зустрічався в різний період її життя», – пояснив о. Роман Прокопець.

Концепцією передбачається, що у Домі працюватиме кулінарна школа «Казанок», де діти зможуть навчитися готувати різноманітні страви, користуватися кухонним знаряддям, навчаться правилам етикету тощо.

«Історія кулінарної школи «Казанок» складається з того, що були діти, які вийшовши зі шкіл-інтернатів, не мали можливості навіть десь поїсти. І вихователі зверталися до нас, щоб якимось чином допомогти. І це стало такою причиною шукати те, як подолати цю проблему. Тому ми започаткували кулінарний гурток, який в цьому Домі має можливість перерости в професійну кулінарну школу. Також при Центрі діє футбольний клуб «Копа», який охоплює дітей-сиріт і дітей з багатодітних сімей. Ми маємо сподівання, що ці діти зможуть тут збиратися, адже на території є поле, де можуть проходити тренування», – зазначив голова Центру опіки сиріт Львівської архиєпархії УГКЦ.

Окрім цього, концепцією пропонується, щоб у стінах цього закладу були також і реабілітаційні центри, центри денного перебування, де могли б займатися і працювати спеціалісти з дітьми та родинами. Також плануються центри для випускників інтернатних закладів чи дитячих будинків сімейного типу. У Домі Милосердя допомогу зможуть отримувати і діти учасників АТО та ООС.

«Також пропонуються соціальні гуртожитки для дітей, які потребую певного роду адаптації. Тобто, рік чи два для того, аби  піти в самостійне життя. Розглядається можливість створення реабілітаційного центру для людей, які перебувають у кризі  Сьогодні ми говоримо про те, що потрібно працювати над тим, щоб дітей-сиріт було менше. І для того потрібно працювати саме сім’ями. І тут ми плануємо це робити», – додав о. Роман Прокопець.

Зазначимо, що впродовж 60 років у будинку на вулиці Короленка, 7 знаходилась школа-інтернат № 2. Із 2011 року Центр опіки сиріт тісно співпрацював із школу-інтернат, було реалізовано багато спільних проектів. Кілька років тому школу-інтернат закрили. Капелани та волонтери Центру опіки сиріт хочуть створити на базі колишньої школи Дім Милосердя.

Нагадаємо, депутати Львівської обласної ради 25 жовтня цього року під час сесійного засідання прийняли рішення включити нежитлові приміщення на вулиці Короленка, 7 у Львові до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області, що підлягають приватизації способом аукціону. У свою чергу, у ЛМР просили облраду скасувати рішення щодо виставлення на аукціон будівлі колишньої Львівської середньої загальноосвітньої школи-інтернату на вул. Короленка, 7, та передати це приміщення для потреб «Центр Опіки Сиріт».

Згодом Львівська обласна рада виставила на продаж приміщення школи-інтернату загальною площею майже 3000 кв м. Стартова ціна об’єкта становить майже 29,3 мільйона гривень, сам аукціон відбудеться 27 лютого.

Зазначимо, що у приміщенні школи-інтернату на вул. Короленка працює Центр опіки сиріт УГКЦ. Для того, щоб дітей звідти не виселили, священнослужителі розпочали збір коштів для викупу будівлі.

Додамо, що священик УГКЦ, доктор богослов’я та патристичних наук Італійського Католицького університету, відомий львівський волонтер Юрій Бойко також прокоментував ситуацію із приміщенням колишньої школи-інтернату №2 на вул. Короленка, 7, яке Львівська обласна рада збирається продати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.