ОСТАННІ НОВИНИ

Львівщина долучиться до світової акції «Хода за свободу»

Олександр Косик

|

За 2 тижні, 18 жовтня, у всіх областях України відбудеться всесвітня щорічна акція „Walk for Freedom/Хода за свободу” – мовчазна і мирна хода, яку організовують вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

Минулого року до акції приєдналося 400 міст в 50 країнах світу. В Україні в 2018 році до цієї благородної акції долучаються усі обласні центри та міста країни. Зокрема на Львівщині акція відбудеться в усіх районних центрах та містах обласного значення. Небайдужі громадяни вийдуть на вулиці своїх міст аби об’єднати зусилля для подолання хвороби 21-го століття – сучасного рабства.

Акція відбудеться під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції та місцевих державних адміністрацій.

Основна мета акції – роз’яснити громадянам існування проблеми торгівлі людьми, її основні форми та способи втягнення в експлуатацію.

Запрошуємо усіх охочих долучитись до акції «Хода за свободу» у м.Львові, яка розпочнеться 18 жовтня о 14:00 год. Збір учасників ходи за адресою: м.Львів вул. Університетська, 1 (площа перед ЛНУ ім. Івана Франка). Маршрут ходи: вул. Університетська – вул.Словацького – вул.Дорошенка – пл. Ринок – вул. Руська – вул.Винниченка (сквер “На Валах”). По завершенні ходи у сквері «На Валах» відбудеться прес-конференція.

Щодо участі в таких акціях у районних центрах та інших містах обласного значення просимо звертатись в структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій (виконавчих комітетів міських рад).

Довідково:

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого

стану особи.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *