ОСТАННІ НОВИНИ

Справу щодо незадекларованих нардепом Дзензерським 4 мільярдів закрили. НАБУ рішення оскаржуватиме

Олена Карп'юк

|

24 липня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив кримінальне провадження за фактом невнесення народним депутатом України до щорічних декларацій відомостей про фінансові зобов’язання на загальну суму понад 4 млрд грн. Про це Львівському порталу повідомили у Національному антикорупційному бюро України.

 

«Таке рішення прийняте нібито на підставі «наукових роз’яснень» щодо тлумачення поняття «фінансові зобов’язання». Національне антикорупційне бюро України переконане, тлумачити законодавство має право лише Конституційний Суд, а не окремі науковці чи інститути. Відтак рішення прокурора НАБУ планує оскаржити», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, ще 5 січня минулого року детективи Національного бюро почали розслідувати провадження за ознаками кримінального правопорушення за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України. За даними слідства та, відповідно, до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції, прийнятого за результатами проведення повних перевірок декларацій народного депутата України за 2015 та 2016 роки, він не відобразив відомості про наявність фінансових зобов’язань у загальній сумі понад 4 млрд грн. Це – кошти, які стягуються з нього на підставі судових рішень, що набрали законної сили.

Як пишуть ЗМІ, мова йде про нардепа Дениса Дзензерського від «Народного фронту».

У липні минулого року детективи разом з прокурорами САП звернулися до Генпрокурора з проектом подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного обранця за вищевказаними фактами. Однак подання повернули на доопрацювання. Детективи НАБУ усунули недоліки, проте прокурори антикорупційної прокуратури вирішили закрити справу, обґрунтовуючи рішення суперечливими роз’ясненнями деяких науковців, відповідно до яких фінансові зобов’язання нібито не можуть виникати на підставі судових рішень.

«Наголошуємо, жоден науковець чи наукова установа не можуть тлумачити положення законів України. Таке право має виключно Конституційний Суд. Відтак їхні роз’яснення, які суперечать висновкам НАЗК та положенням чинного законодавства, не можуть братися за основу при прийнятті процесуальних рішень у кримінальному провадженні», – наголошують у НАБУ.

Додамо, що це вже другий випадок безпідставного закриття прокурорами САП резонансних розслідувань Національного бюро. Зокрема, 13 липня 2018 року НАБУ скерувало до САП скаргу на постанову прокурора Василя Кричуна про закриття кримінального провадження в частині підозри екс-заступника міністра внутрішніх справ та фізичної особи-близького родича очільника МВС, які, на переконання детективів, причетні до розкрадання 14,5 млн грн при закупівлі рюкзаків для потреб Національної гвардії.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...