На території Грибовицького сміттєзвалища здійснять експертизу проведених робіт з будівництва дамби. Відповідне рішення сьогодні, 6 лютого, прийняла обласна комісія ТЕБ і НС.
Як повідомив у коментарі Львівському порталу керівник обласного департаменту екології Руслан Гречаник, днями на території сміттєзвалища провели перевірки, де виявили низку порушень.
«На попередньому засіданні обласної комісії ТЕБ і НС було прийняте рішення створити робочу групу і комісійно обстежити сучасний стан дамби. Відповідно 2 і 5 лютого робоча група у складі представників комунального підприємства Львівської міської ради, представників органів місцевого самоврядування, Державної екологічної інспекції, ДАБІ, департаменту екології ОДА провели таке обстеження. З’ясовано, що сьогодні станція очистки фільтрату не працює, інфільтрат просочується через тіло дамби і не подається на очисні споруди після попередньої очистки «Львівводоканалу». Крім того, дамба збудована всупереч будівельних норм, оскільки там відсутні інертні матеріали, і уже прослідковується відшаровування кромки дамби», – розповів посадовець.
Таким чином на засіданні надзвичайної комісії вирішили дати доручення Дерархбудінспекції разом із технічним наглядом повторно провести експертизу, і за матеріалами експертизи передати всю документацію правоохоронним органам. У разі виявлення порушень до відповідальності притягнуть посадовців Львівської міської ради і ЛКП «Збиранка».
Також Руслан Гречаник зазначив Львівському порталу, що через неякісно проведену роботу на дамбі сміттєзвалища виникають ризики прориву інфільтрату.
«Внаслідок цього ми будемо мати нову екологічну катастрофу. Це – затоплення інфільтратами територій і забруднення поверхневих і підземних вод», – уточнив він.
Водночас заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак переконує, що роботи на дамбі ще не завершені, відтак усі недоліки, які зафіксовані, будуть виправляти.
«Ті зауваження, які були озвучені, є в межах проектних рішень, і як тільки буде отримано експертний висновок і дозвіл на продовження робіт по частині, де стався зсув, вони всі будуть виконані», – зазначив посадовець.
Він наполіг на проведенні фахового огляду стану дамби.
«Дамба має орієнтовно 12 метрів, а також із зовнішнього боку підсилення, тобто робити висновок, чи є тріщини у дамбі, чи нема, може тільки ліцензована фахова організація, яка проведе дослідження і підпише документ. Ця дамба – складний об’єкт будівництва. Землю під дамбу від Малехівської міської ради ми чекали понад півроку. Ми роками просимо землю, а пізніше всі кажуть, що ми довго виконуємо роботи», – зазначив Сергій Бабак.
Окрім того посадовець нагадав, що вартість робіт на дамбі становить 12 млн гривень, які виділяються з міського бюджету.
«Зараз використано 8-9 млн гривень і роботи виконано на 85%, бо дамба відстоюється у зимовому періоді», – сказав він.
Нагадаємо, що також на Грибовицькому сміттєзвалищі більше двох місяців без дозвільних документів працює підприємство, що викачує гудрони.
Катерина Родак