Віце-прем’єр-міністр України про пенсійну реформу та умови МВФ стосовно підвищення пенсійного віку в Україні:
«Передбачається подальша співпраця з МВФ і проведення пенсійної реформи. Якою вона буде, в якому форматі – це результат діалогу з МВФ. Уряд розробляє свою концепцію та напрацьовує варіант пенсійної реформи, але в ньому ви точно не побачите підняття пенсійного віку. Підняття пенсійного віку в найближчі роки в Україні не буде…
Думаю, що є різниця між тим, чого хоче МВФ, і тим, про що ми домовляємося з МВФ. Усе прописано в наших основоположних документах. Стаття в інтернет-виданні чи газеті, безумовно, може бути точкою зору групи експертів МВФ, але ми маємо офіційний документ, який називається «лист про наміри», де виписані основоположні принципи, за якими ми будемо працювати. В останньому підписаному документі немає жодної згадки про підняття пенсійного віку. Тому я б не казав про «або кінець співпраці з МВФ, або підвищення пенсійного віку». Так питання не стоїть…
Зараз ми на етапі дискусій. У Кабінеті міністрів також ідуть дуже непрості дискусії, у нас є різні думки, різні точки зору, різні позиції. І ми намагаємось вийти на якійсь єдиний компромісний проект. Тому говорити про конкретні пункти було б все-таки передчасно. Говорити можна про те, про що ми точно домовились. Зокрема, про 2 позиції: проведення осучаснення пенсій та скасування оподаткування або виплати неповної пенсії працюючим пенсіонерам. Оці два моменти є консолідованою позицією. Ці дві речі ми просто зобов’язані зробити, тому що осучаснення не відбувалося протягом 4 останніх років. І якщо людині, якій ми підіймаємо пенсію до прожиткового мінімуму, останні роки пішла якась індексація, то для людей, які вийшли на пенсію 5-10-15 років тому і мають пенсії трошки вищими за мінімальну, так званого осучаснення не відбувалося. Тому пенсійної реформи чекають, напевно, не стільки представники МВФ, скільки наші співгромадяни…
Водночас ми ніколи не підемо на друк коштів заради підняття пенсій. Уряд не буде друкувати фантики та не буде роздавати їх людям, щоб ослабити гривню й підняти ціни в Україні…
Коли ми починаємо дискутувати навколо того, яка зарплата підпадає під категорію «дуже висока», то виникає дуже багато питань. Раніше вважалося, що 10 тисяч – це зарплата дуже висока, але після девальвації гривні ця сума практично перетворилася в ніщо. Тому я знову повторюю, що пенсіонери продовжують працювати не від хорошого життя.
Так, в європейських країнах існує така практика, що пенсіонер не має права будь-де працювати. Але, можливо, нам до цього треба дійти, і, можливо, не один десяток років пройде до того, коли ми приймемо аналогічне рішення», – заявив в інтерв’ю Обозревателю віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.